reklama

Jakie są zalety bakterii do akwarium?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Jakie są zalety bakterii do akwarium? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partneraPlanując zakupy do akwarium, większość z nas ma na myśli rośliny, ryby, dekoracje czy dodatkowe oświetlenie. Jednak istnieje więcej przydatnych akcesoriów do rozwijania i pielęgnowania naszego podwodnego świata. Są to między innymi pożyteczne bakterie, które pozytywnie wpływają na florę i faunę wodnego ekosystemu. Jakie są ich zastosowania? I na czym to polega? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.
reklama

Jakie są zastosowania bakterii w akwarium?

Bakterie do akwarium mają szereg różnych zastosowań. Najpopularniejszym z nim jest z pewnością zdolność do oczyszczania wody z zanieczyszczeń i odpadów, takich jak chociażby obumarłe rośliny, odchody czy pozostawione pokarmy. Usuwają również nieprzyjemne zapachy z fekaliów wytwarzanych przez ryby. Dzięki temu możemy być pewni, że nasi podwodni mieszkańcy będą w stanie dużo lepiej funkcjonować i rozwijać się. Spowalniają zapychanie się filtrów, przez co nasz sprzęt może się cieszyć dłuższą żywotnością. Podsumowując - dzięki pożytecznym bakteriom będziemy rzadziej czyścić zbiornik, a nasz wodny ekosystem będzie w lepszym stanie.

reklama

Jak działają dobre bakterie?

Jak działają dobre bakterie? Bardzo prosto - przyspieszają rozkład zanieczyszczeń w wodzie oraz obniżają poziom mułu w zbiorniku. Pożyteczne bakterie powinny się wytworzyć w akwarium po pewnym czasie od wlania wody. Dlatego też nie powinno się wrzucać ryb od razu do nowo napełnionego zbiornika. Są one też bardzo potrzebne potrzebne w akwariach morskich, w których to bakterie nitryfikacyjne usuwają szkodliwy amoniak, zmieniając go w kwas azotowy.

Do jakich akwariów powinno się wykorzystać bakterie?

W każdym akwarium bakterie znajdą swoje zastosowanie. Jednakże to w akwariach morskich, zwanych słonowodnymi, są one najczęściej wykorzystywane. Dlaczego? Ze względu na dużo bardziej wymagający ekosystem, który potrzebuje więcej czasu na rozwój bakterii i przyswojenie ryb morskich do niego. Dlatego też w takich formach akwariów wykorzystuje się żywe skały oraz bakterie nitryfikacyjne, które wspomagają funkcjonowanie i rozwój podwodnego świata.

reklama

Jeśli szukasz pożytecznych bakterii w przyzwoitej cenie, to koniecznie sprawdź ofertę sklepu akwarystyczny24.pl.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama