Reklama

EkoBox InPost – przesyłki z myślą o środowisku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

EkoBox InPost – przesyłki z myślą o środowisku - Zdjęcie główne

foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Firma InPost dokonuje wielu innowacji według myśli #razemdlaplanety. W hashtag wpisuje się także nowy program – EkoBox. Kartony wielokrotnego użytku mają być wykorzystywane więcej niż raz, co przyczyni się do minimalizacji produkcji odpadów w procesie usług kurierskich.

Jak nadać i odebrać paczkę w usłudze InPost?

Usługi kurierskie nie ograniczają się jedynie do doręczania paczek, klienci mogą także wygodnie zwrócić oraz nadać własne przesyłki. Po wejściu na stronę https://inpost.pl/wysylam pojawia się opcja „Wysyłam wygodnie”, dzięki której można wybrać sposób nadania przesyłki. Po wybraniu rozmiaru, sposobu dostawy i wypełnieniu formularza, pozostaje opłacić przesyłkę i nakleić etykietę na paczkę. Po pozostawieniu jej w automacie Paczkomat® trafi w ręce kuriera i swojego odbiorcy.

Na stronie istnieje także możliwość dokonania zwrotu i skorzystania z oferty Allegro InPost, kierowanej do przedsiębiorców.

EkoBox InPost – jak skorzystać z opakowań wielokrotnego użytku?

W przeciwieństwie do standardowego nadawania przesyłek pilotażowy program EkoBox kierowany jest do przedsiębiorców gałęzi e-commerce. Podejmując współpracę z firmą InPost, przesyłki e-sklepu są pakowane w kartonowe pudełka kuriera, stworzone do wielokrotnego użytku i nadające się do recyklingu.

Paczki wysyłane w kartonowych opakowaniach są odbierana w taki sam sposób przez klientów jak inne przesyłki dostarczane w ramach usługi kurierskiej.

Co zrobić, aby otrzymać paczkę w EkoBoxie? Podczas dokonywania zakupów w sklepie online w trakcie realizacji zamówienia, w oknie dostawy należy wybrać opcję Paczkomat® + EkoBox InPost. Przesyłka zostanie doręczona w kartonowym pudełku.

Inicjatywa paczek do wielokrotnego wykorzystania zakłada, że po odebraniu zamówienia, odpowiednio złożone pudełko zostanie zwrócone do operatora. Wystarczy działać zgodnie z instrukcją na EkoBoxie i zwrócić go do automatu Paczkomat®. Stamtąd ponownie zostanie odesłany jako opakowanie dla kolejnych przesyłek.

Jeśli produkt okaże się nietrafiony, EkoBox służy także do wykonywania zwrotów. Wystarczy zapakować zamówienie do pudełka, a następnie postępować z zaleceniami e-sklepu. Dzięki temu opakowanie będzie mogło być wykorzystane ponownie, do kolejnych wysyłek.

Korzyści z używania EkoBox InPost

EkoBox to rozwiązanie korzystne zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów wybierających ekologiczne opakowanie. Pudełka nadające się do wielokrotnego wykorzystania, to oszczędność na materiałach opakowaniowych, a także zmniejszenie liczby produkowanych odpadów. Te, które powstaną, są w pełni recyklingowane, dzięki czemu będą mogły ponownie trafić do użytku, jako nowe produkty papierowe.

System wtórnego obiegu opakowań przyczynia się do ograniczenia odpadów w branży e-commerce, a także pozwala na wykorzystywanie opakowań tak długo, aż są zdatne do użytku. To sposób na promowanie filozofii zero-waste tam, gdzie może znaleźć zastosowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy