Reklama

Jaką kosiarkę kupić do dużego ogrodu?

Opublikowano:
Autor:

Jaką kosiarkę kupić do dużego ogrodu? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Kupno kosiarki do przydomowego ogrodu może wydawać się zadaniem prostym, jednak w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Trudności mogą wynikać z jednej strony z faktu, że na rynku obecne są różne urządzenia, a z drugiej – z tego, że charakterystyka konkretnego ogrodu może wymuszać kupno takiego, a nie innego modelu kosiarki. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, jaką kosiarkę kupić do dużego ogrodu: elektryczną, akumulatorową czy spalinową?

Czy dobra będzie kosiarka elektryczna? Krysiak doradza!

Kosiarka elektryczna, jak łatwo się domyślić, jest urządzeniem zasilanym prądem elektrycznym. Oznacza to tyle, że do jej użytkowania niezbędny jest dostęp do gniazdka elektrycznego. To pozornie może sugerować, że sprzęt taki nie znajdzie zastosowania w dużym ogrodzie. Jednak czy faktycznie tak jest?

Krysiak – doświadczony sprzedawca urządzeń ogrodniczych – przekonuje, że nie zawsze tak jest. Wiele zależy tu od tego, gdzie w ogrodzie znajduje się źródło zasilania, jednak zazwyczaj wystarczy zastosowanie przedłużacza ogrodowego, by kosiarka elektryczna Krysiak okazała się rozwiązaniem wystarczającym.

Owszem, należy mieć świadomość tego, że wraz ze wzrostem długości kabla spada napięcie w kosiarce, jednak mimo tego nadal jest to świetny sprzęt do pracy na równych, zadbanych trawnikach, na których rośnie wyłącznie trawa. Uniwersalność modeli elektrycznych zwiększa fakt, że są one lekkie, proste w obsłudze, ciche, a przy tym nie emitują spalin.

Kosiarki akumulatorowe – skuteczna alternatywa dla urządzeń elektrycznych?

Alternatywą dla urządzeń elektrycznych mogą być kosiarki akumulatorowe, czyli urządzenia na baterie, zasilane akumulatorem. Są to urządzenia mobilne, które można używać praktycznie wszędzie, dodatkowo przy nich nie występuje problem z plączącym się pod nogami kablem. Co więcej, tak samo, jak „elektryki” nie emitują spalin i pracują cicho. Gdzie zatem leży haczyk?

Po pierwsze – w cenie. Kosiarki akumulatorowe są niestety droższe od elektrycznych, co skutecznie odstrasza część osób. Trzeba też pamiętać o tym, że urządzenie musi być przed pracą naładowane, a ładowanie może trwać nawet kilka godzin (w innym przypadku może się okazać, że baterie „padną” w trakcie pracy).

Kosiarki spalinowe w sklepie Krysiak

Ostatnią kategorię stanowią kosiarki spalinowe, czyli urządzenia, do uruchomienia których niezbędna jest benzyna i olej. Największą zaletą tego typu urządzeń jest duża moc – kosiarka spalinowa z łatwością poradzi sobie nawet z twardymi źdźbłami. Tak samo, jak model akumulatorowy, kosiarka spalinowa zapewnia też dużą mobilność.

Kosiarki spalinowe mają jednak sporo wad – są głośne, emitują spaliny i wymagają regularnej konserwacji, a także stosowania benzyny i wymiany oleju silnikowego . Mogą być trudne w użytkowaniu dla mniej doświadczonych osób.

Jakie urządzenie w takim razie wybrać? Teoretycznie do dużego ogrodu najlepsza będzie kosiarka akumulatorowa lub spalinowa, ale czasem dobrze sprawdzi się także „elektryk”. Najlepiej dokładnie przeanalizować zalety i wady wszystkich modeli i na tej podstawie dokonać wyboru. Warto też zasięgnąć opinii ekspertów – na przykład specjalistów ze sklepu internetowego Krysiak, którego urządzenia spalinowe możesz zobaczyć na stronie https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/kosiarki/kosiarki-spalinowe-z-napedem/.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE