Reklama

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca - czy jest możliwy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjecie partnera

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca - czy jest możliwy? - Zdjęcie główne

foto zdjecie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Pożyczka online, czy kredyt gotówkowy to szybka możliwość pobrania pieniędzy na własny rachunek bankowy z odroczonym terminem spłaty. Dla wielu osób dokonywanie bankowych formalności może wiązać się ze sporym stresem, nie inaczej jest w przypadku obcokrajowca starającego się o pożyczkę w naszym kraju. Choć droga może z pozoru wydawać się trudna, aby otrzymać kredyt gotówkowy lub pożyczkę online przez osobę, która nie ma polskiego obywatelstwa, jest możliwe i bezproblemowe, wszystko zależy od zdolności kredytowej.

Pożyczka dla obcokrajowca - jak wziąć kredyt gotówkowy?

Obecna sytuacja polityczna i ekonomiczna sprawiła, że posiadanie polskiego obywatelstwa nie jest konieczne do podjęcia kredytu gotówkowego, jak do niedawna było przyjęte. Otwarcie granic dzięki wstąpieniu do Unii Europejskiej oraz coraz większe wpływy zagranicznych firm przyczyniły się do zmiany zasad. 

Warto zaznaczyć, że pożyczka dla obcokrajowca na https://kredytowo.org/ jest przyznawana na tych samych zasadach co pożyczki dla obywateli. Oznacza to, że stopy procentowe, RRSO, i warunki spłaty są identyczne i nie ma możliwości ich zawyżania lub zaniżania.

Warunkiem koniecznym w celu podjęcia pożyczki w oddziale bankowym jest zatrudnienie poparte umową o pracę. Umowa mimo wykonywania zleconych zadań na terenie państwa nie musi być podpisana z polską firmą, natomiast na pewno wydłuży to weryfikację dokumentów przez bank, niż w przypadku formalności związanych z zatrudnieniem podpisanych z firmą znajdującą si w kraju.

W drugiej kolejności niezbędnymi dokumentami do ubiegania się o dodatkową gotówkę będzie wydane wcześniej pozwolenie na pracę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, ważny paszport oraz karta stałego pobytu i meldunek, który jest wymogiem koniecznym. Może to być nadanie meldunku czasowego, który najlepiej złożyć blisko obecnego miejsca wykonywania czynności służbowych.

Wielkość pożyczki w polskim banku

Firmy pożyczkowe udzielające kredytu biorąc pod uwagę meldunek i czas pobytu uwzględniony na karcie pobytu, przyznają wielkość pożyczki adekwatną do czasu przebywania na terenie Polski. Dla cudzoziemców, których karta pobytu wskazuje na krótki czas przebywania w Polsce, mają możliwość otrzymania kredytu gotówkowego wyłącznie na krótki okres spłaty. Aby otrzymać kredyty długoterminowe lub kredyt hipoteczny koniecznym warunkiem będzie zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie, której dane zarejestrowane są w Polsce, a dokument mówiący o długości pobytu ma charakter stały.

Tak samo, jak w przypadku osób posiadających polskie obywatelstwo, obcokrajowcy muszą wykazać zdolność kredytową, weryfikowani są pod kątem zobowiązań finansowych, wynagrodzenia, jakie otrzymują za wykonywaną pracę oraz pod uwagę brane są osoby, które są na utrzymaniu kredytobiorcy. Każda osoba ubiegająca się o pożyczki ma większe szanse w przypadku długoterminowych umów z pracodawcą oraz wydanych stałych kart pobytu.

Jak wybrać odpowiedni kredyt

Decydując się na pożyczkę, warto wejść na kredytowo.org i wykorzystać porównywarkę kredytów gotówkowych udostępniając przez różne instytucje bankowe. Umożliwia to zaoszczędzenie czasu, spędzonego podczas wizyt w oddziałach bankowych w celu przedstawienia oferty. Prosty i przejrzysty ranking pozwoli dopasować odpowiednią ofertę do potrzeb kredytobiorcy i umożliwić jak najkorzystniejszy wybór. 

Dla chcących wziąć kredyt samochodowy, udostępniony został specjalny kalkulator wyliczający najlepsze możliwości zakupu pojazdu mechanicznego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE