Przedstawiciele firmy „HYLA”, właścicielka gabinetu kosmetycznego i mieszkaniec miasta zostali docenieni przez władze za swoją działalność w 2019 roku.
Co roku starosta rawicki oraz włodarze: Bojanowa, Jutrosina, Miejskiej Górki, Pakosławia i Rawicza honorują przedsiębiorców oraz osoby, instytucje i organizacje działające na niwie społecznej w naszym regionie. Statuetki i podziękowania za aktywną działalność firm oraz osób prywatnych wręczane są podczas Gali Liderów Powiatu.
Tym razem, po raz pierwszy uroczystość nie odbyła się, a każdy z włodarzy honoruje swoich mieszkańców indywidualnie. Statuetki odebrali już jutrosinianie, a w kilka dni temu także przedstawiciele gminy Bojanowo.
Bojanowskim laureatom "Laurów Powiatu Rawickiego" wręczono statuetki
"Filantrop Roku" - Firma transportowa „HYLA” Rafała Hyli
- Z powodzeniem wspiera wiele inicjatyw i imprez organizowanych na terenie gminy Bojanowo - podkreśla burmistrz Maciej Dubiel. Firma przekazuje środki finansowe na organizację finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Integracyjny Dzień Dziecka. Wspomaga także działalność klubów sportowych i stowarzyszeń działających na terenie gminy Bojanowo, takich jak MUKS „Szok” Bojanowo.
„Działacz społeczny roku” - Marcin Triebs, przewodniczący stowarzyszenia zGRAni
To właśnie od jego miłości do „gier bez prądu” i łatwości w nawiązywaniu kontaktów powstał klub „planszówki Bojanowo”, a ten szybko przerodził się w stowarzyszenie zGRAni, którego Marcin Triebs jest przewodniczącym. Dzięki niemu bojanowianie w każdym wieku - od przedszkolaków po seniorów - integrują się ze sobą, świetnie się przy tym bawiąc, liczba gier w ich zasobach rośnie w tempie błyskawicznym, a Bojanowo staje się „zgraną” gminą.
Stowarzyszenie chętnie współpracuje ze szkołami, sołectwami, mieszkańcami innych gmin. Zaraziło graniem seniorów w Rawiczu, prowadzi zajęcia w Jutrosinie. Dla młodzieży organizuje zajęcia w ramach Akademii Młodego Konstruktora, a dla przedszkolaków z Kodowania na Dywanie, a ponadto - współorganizuje lokalne imprezy plenerowe i zajęcia ruchowe dla seniorów.
W zeszłym roku projekt przygotowany przez zGRAnych zdobył drugą pod względem ilości liczbę głosów w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. W jego ramach przewidziano, m.in. warsztaty z dla wszystkich zainteresowanych grup, udzielenie wsparcia w założeniu oraz prowadzeniu klubów gier planszowych.
Stowarzyszenie nie tylko aktywizuje społeczeństwo, ale także promuje gminę - poprzez wyjazdy na rozgrywki do różnych w miejsc w Polsce, a nawet za granicę. Dzięki jego staraniom, po raz pierwszy w historii miasta, odbędą się Mistrzostwa Polski w Molkky - plenerową grę, która ma coraz więcej zwolenników na całym świecie. Czas pandemii, który utrudnił działalność stowarzyszenia w tym roku poświęcił na pracę charytatywną - przy pomocy lokalnych przedsiębiorców drukował ochronne przyłbice, m.in. dla medyków.
"Laur Przedsiębiorczości" - Gabinet Kosmetyczny Adriany Zmudy
Adriana Zmuda od końca lat 90-tych prowadzi działalność gospodarczą związaną z branżą beauty. Na chwilę obecną jest właścicielką dwóch gabinetów: kosmetyczno-podologicznego w Bojanowie - działającego od 13 lat oraz gabinetu podologicznego w Rawiczu. - Jako pracodawca zatrudnia wykwalifikowany personel, proponujący zabiegi beauty - od manicure począwszy, a skończywszy na najnowszych zabiegach w technologii hi-fu. Natomiast podologia jest szczególną dziedziną, która zajmuje sporo miejsca w jej sercu - informuje burmistrz Maciej Dubiel.