reklama

Rawicz. Gala Wręczenia Dyplomów Czeladniczych. Najlepsi zostali wyróżnieni

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Gala Wręczenia Dyplomów Czeladniczych. Najlepsi zostali wyróżnieni - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
62
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
EdukacjaW sali Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się Gala Wręczenia Dyplomów Czeladniczych. W uroczystości wzięli młodzi czeladnicy, rodzice, dyrektorzy szkół, samorządowcy oraz przedstawiciele środowiska rzemieślniczego.
reklama

Pierwsza Gala Wręczenia Dyplomów Czeladniczych odbyła się w czwartek, 10 października 2024 roku, w sali sportowej ZSZ w Rawiczu.

- To niezwykle ważne wydarzenie dla samych absolwentów, ale również całej społeczności rzemieślniczej. Po raz pierwszy w tak uroczystej formie zostaną wręczone świadectwa czeladnicze. Młodzi ludzie przeszli trzyletnią praktykę i zdali wymagające egzaminy, co potwierdza ich kwalifikacje zawodowe. Drodzy absolwenci, otrzymanie świadectwa czeladniczego otwiera przed wami drzwi do rozwoju kariery w wybranych profesjach, a także daje możliwość kontynuowania tradycji polskiego rzemiosła. Świadectwo czeladnicze ma wielką wartość i jest honorowane w całej Europie -  rozpoczęła galę Anna Sarbinowska, kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych w Rawiczu.

reklama

Gala Wręczenia Dyplomów Czeladniczych. Tradycyjnie szablą

Świadectwa uzyskały 94 osoby. Dostały one potwierdzenie swoich umiejętności w wielu zawodach, m.in. fryzjerów, cukierników, mechaników samochodowych, stolarzy czy dekarzy. Każdy, odbierając świadectwo, był symbolicznie mianowany szablą na czeladnika przez wiceprezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, Zdzisława Smolibowskiego. Jak wyjaśnił dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, Tomasz Wika, szabla jest repliką broni Jana Kilińskiego.

- Jan Kiliński był rzemieślnikiem pochodzącym z Wielkopolski. Był przywódcą powstań insurekcji warszawskiej w 1794 roku. Jako rzemieślnik stanął na czele ludu Warszawy - przekazał.

reklama


Podczas gali w Rawiczu wyróżniono trzech najlepszych czeladników 

Specjalnym, ozdobnym świadectwem czeladniczym wyróżniono trzy osoby, które uzyskały wynik bardzo dobry podczas egzaminu. Ponadto otrzymały one pamiątkowe statuetki, a rodzice i mistrzowie, którzy ich kształcili - listy gratulacyjne. W tym gronie znaleźli się: Alan Stach, monter sieci i instalacji sanitarnych, który uczył się u Piotra Czyż „Instal” Miejska Górka, Radosław Lis, stolarz, który uczył się w Zakładzie Stolarskim Tomasz Lis Domaradzice, oraz Grzegorz Siecla, dekarz, który uczył się u Michała Krzyżosiaka w Zakładzie Blacharsko Dekarskim w Rawiczu.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama