"Dzisiaj cieszę się jak dziecko. Wiele wyróżnień, nagród w swojej karierze otrzymywałam. Każde z nich było dla mnie motywacją do osiągania jeszcze wyższych celów ale to wyróżnienie w postaci lalki Barbie zaprojektowanej na swoje podobieństwo jest szczególne. Dlaczego? Ponieważ przyznawane jest wybitnym kobietom, które udowadniają dziewczynkom i kobietom na całym świecie, że warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji, warto podążać własną drogą. Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy. W swoim życiu pokonałam długą drogę, mierzyłam się z kontuzjami i presja społeczną ale zawsze wychodziłam zwycięsko i wiecie co ? nie ma rzeczy niemożliwych" - napisała Anita Włodarczyk na swoim profilu na Facebooku.
Barbie - ikona kultury masowej
Lalka budzi kontrowersje
Na temat lalki powstało wiele różnych opinii. Jej wpływ na społeczeństwo opisał w książce „Barbie jako ikona kultury” - amerykański socjolog Mary F. Rogers . Dyskusja dotyczy nierealnych proporcji ciała jakie przedstawia lalka. To spotkało się z dużą falą krytyki ze strony amerykanskich feministek, które dopatrywały się w niej obiektu nadmiernej seksualizacji i skrajnej idealizacji kobiecego ciała. W 2016 roku producent Barbie - firma Mattel, wprowadziła zmiany i wypuściła na rynek lalki, które w pełni przystają do prawdziwych proporcji kobiecego ciała.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.