Rawicka Biblioteka Publiczna zorganizowała dla młodzieży z Rawicza i Miejskiej Górki spotkanie z niezwykle barwną postacią - pisarzem Arkadiuszem Niemirskim. \r\n\r\nMultimedialne spotkanie, opowieść o twórczości i fascynacjach pisarza, ubarwione było slajdami i muzyką. Arkadiusz Niemirski niezwykle ciekawie przedstawił historię powieści detektywistycznej, ich filmowe adaptacje, najbardziej znanych autorów i bohaterów książek. Mówił również o swoim dzieciństwie i młodości, drodze do pisania i korzeniach zainteresowań kabaretem oraz muzyką rockową. Z nieukrywaną radością opowiedział o współorganizacji koncertów „ Procol Harum” w Polsce. Było to spełnienie jego marzeń. - Trzeba się starać realizować marzenia, nie wolno być biernym - zachęcał młodzież. Podkreślał kilka razy zachodzące zmiany kulturowe, odejście od czytania książek na rzecz „cywilizacji obrazkowej”. - Świat jakby dziecinnieje - twierdził. - Kultura masowa sprzyja rozwijaniu i zaspakajaniu gustów najmniej wymagających odbiorców. Zakończeniem spotkania była parodia „wiadomości telewizyjnych”, która dała próbkę talentu kabaretowego Arkadiusza Niemirskiego.
\r\nCzasu było mało, ale nie zbrakło go na pytania kierowane do pisarza i odpowiedzi. Wszyscy chętni mogli kupić jego najnowszą książkę wraz autografem „Klątwa Nipkowa”, która dopiero trafi do księgarń.
\r\nArkadiusz Niemirski jest autorem książek dla młodzieży i dorosłych. Zadebiutował w 2000 roku powieścią „Pan Samochodzik i skarby wikingów”. To kontynuacja cyklu przygód bohatera, którego stworzył Zbigniew Nienacki. Główną rolę w wersjach filmowych grał Stanisław Mikulski. Do 2006 roku Arkadiusz Niemirski wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 roku nakładem wrocławskiego wydawnictwa „Ossolineum”ukazała się jego pierwsza „oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży „Pojedynek detektywów”, a jesienią tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych „Zbrodnia prawie doskonała”. We wrześniu 2009 ukazała się kolejna książka dla młodzieży „Tajemnica Fabritiusa”. W latach 80. był współzałożycielem „kabaretu i...\", współpracował z Programem III Polskiego Radia oraz kabaretem „Długi\". Pisał artykuły do czasopism „Tylko Rock\" i „Teraz Rock\", gdyż jedną z jego życiowych pasji jest właśnie muzyka rockowa. Jest też zauroczony szeroko pojętą historią: starodrukami, zamkami czy starymi mapami.
\r\n(WJ)