Drugiego dnia Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA 2018 kontynuowano warsztaty „Mural - jak ugryźć ścianę” oraz „Kamiszibai” z japońskim teatrem ilustracji.
Przed południem w sali widowiskowej domu kultury odbył się Przegląd Teatrów Domów Pomocy Społecznej. Zaprezentowało się osiem zespołów (DPS Pakówka, „Zielone Ogórki” - ZS im. Jana Pawła II w Rawiczu, DPS Legnickie Pole, ŚDS w Rawiczu, DPS Osiek, ŚDS Żmigród oraz DPS Rościsławice). Przedstawienia były bardzo starannie opracowane scenograficznie, a wykonawcy nie kryli swoich emocji. Gościem specjalnym przeglądu była znana aktorka, Barbara Kurzaj.
- Ciesze się, że mogę po raz drugi być w Rawiczu na tak wspaniałej imprezie - powiedziała.
W samo południe na deptaku Wojska Polskiego rozpoczął się koncert Zbigniewa Chojnackiego (akordeon, elektronika). Zaczął jednak padać deszcz i wstęp został przerwany. Koncert wznowiono po dwóch godzinach, ale warto było czekać. Zaproponowana przez Zbigniewa Chojnackiego muzyka przypominała ilustrację do filmów, była pełna pasji i specjalnych efektów.
Popołudniową cześć FORMY w „Galerii Na Piętrze” rozpoczął występ Piotra Mełecha (klarnet, elektronika). Koncert był świetnie zagrany, a muzyka momentami korzeniami sięgała do tradycyjnych brzmień klezmerskich. Był to wstęp do wystawy JESTEŚMY artystów profesjonalnych urodzonych lub działających w Rawiczu. Swoje prace zaprezentowali: Witold Adamczyk, Tomasz Bzdęga, Sylwia Erbert-Hoja, Agata Gertchen, Jacek Jarczewski, Marek Klimaszewski, Anita Kotlarska, Paulina Kowalczyk, Daria Milecka, Natalia Moszak, Sonia Rammer, Barbara Szumna i Włodzimierz Trawiński.
Wieczorem odbył się koncert wrocławskiego zespołu „Mikromusic Trio”. W sali widowiskowej padł rekord frekwencji - bilety kupiło około 450 osób. Świetnie zaśpiewane refleksyjne piosenki, ubarwione kolorową feerię świateł wzbudziły owację na widowni. Występ został nagrodzony brawami na stojąco i nie obyło się bez bisu.