Reklama

Finał projektu „Solidarni dla Jarka”

Opublikowano:
Autor:

Finał projektu „Solidarni dla Jarka” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Szkolny Klub Europejski EPSYLON działający przy Gimnazjum w Sierakowie zakończył realizację projektu uczniowskiego „Solidarni dla Jarka”. Był on częścią ogólnopolskiego programu „Solidarna Szkoła” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, z okazji obchodów 25-rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce.

Jednym z elementów programu było zorganizowanie kampanii społecznej skierowanej do całej społeczności szkolnej oraz lokalnej pod hasłem: „Co to jest solidarność i w czym się może przejawiać?”. Gimnazjaliści postanowili w ramach działań związanych z angażowaniem się na rzecz innych, pomóc jednemu ze swoich kolegów, który zmaga się z poważną chorobą. Jest to schyłkowa niewydolność nerek. Stan Jarka jest na tyle poważny, że w najbliższym czasie czeka go przeszczep.

Uczniowie za zebrane w różnych akcjach charytatywnych pieniądze, zakupili Jarkowi tablet wraz z akcesoriami, z którego będzie mógł korzystać m.in. podczas wielogodzinnych dializ w szpitalu. Opiekunowie projektu - Maciej Łukowiak i Rafał Dziewięcki - szczegółowo przedstawili wszystkie działania na rzecz Jarka. Obejmowały one debaty uczniowskie, mecze charytatywne, sprzedaż różnych produktów oraz spotkania z przedstawicielami społeczności lokalnej.

Dyrektor szkoły, Piotr Mosiek, przekazując Jarkowi tablet, podziękował młodzieży zaangażowanej w całą akcję. - Zawsze warto angażować się na rzecz innych, a jedno z haseł kampanii mówiące o tym, że człowiek jest solidarny z kimś i dla kogoś, nie powinno się kończyć wraz z projektem - podkreślił. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE