reklama

Gimnazjaliści z Sierakowa w Holandii

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjaliści z Sierakowa w Holandii  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Sierakowie uczestniczyli w ostatnim już spotkaniu w ramach programu Erasmus + w Holandii. Szkoła Canisius w miejscowości Almelo jest głównym koordynatorem projektu „ Power to the Pupils”, w którym uczestniczy sierakowska placówka. W wizycie brało udział 6 uczniów i 3 nauczycieli.

W trakcie pobytu w Holandii uczniowie i nauczyciele z 9 państw mieli okazję zwiedzić szkołę, którą można uznać za wzorzec na miarę XXI wieku. Uczniowie mają możliwości poza obowiązkowymi przedmiotami, wybór takich, z którymi wiążą swoją dalszą przyszłość.

Goście uczestniczyli w lekcjach, budowali roboty, tworzyli flog (blog fotograficzny). Brali także udział w zajęciach sportowych. Polscy gimnazjaliści zaprezentowali przed uczniami tamtejszej szkoły wcześniej przygotowane prezentacje na temat wolnego czasu wśród nastolatków. Zaproszono ich także do burmistrza miejscowości Almelo i zapoznano z pracą tamtejszego urzędu. W kolejnym dniu uczniowie szkoły holenderskiej zaprezentowali się w programie artystycznym „The voice of Canisius”.

Dla nauczycieli zorganizowane zostały warsztaty „Promotion in the media”. Omawiano tworzenie filmów w greenscreen. Jest to technika obróbki obrazu, polegająca na zmianie tła w jednolitym kolorze na dowolny obraz. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zwiedzania Amsterdamu, Volendamu i Zandvoortu. Odwiedzili również park linowy.

Celem trzyletniego projektu było między innymi podniesienie świadomości uczniów związanej z różnymi zagadnieniami dnia codziennego: aktywności obywatelskiej, innowacji technologicznych, wykorzystywania technologi informacyjno - komunikacyjnej itp. Istotą projektu była wymiana doświadczeń w zakresie kształtowania twórczych osobowości uczniów i popularyzacja języka angielskiego. Międzynarodowe warsztaty finansowane przez Agencję Narodową poszczególnych krajów UE pozwoliły na wzięcie udziału w wymianach 35 uczniom i 7 nauczycielom. Wszystkie te spotkania były okazją do poznania tradycji, kultury i historii poszczególnych państw, poznania systemu edukacyjnego, jak również budowania tolerancji i porozumienia pomiędzy uczestnikami. Holenderskie spotkanie było ostatnim i równocześnie podsumowaniem trzyletniej współpracy partnerów z 10 państw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE