Reklama

Rawicz. Konferencja „Kocham Moje Miasto” po dwuletniej przerwie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w rawickim domu kultury odbyła się XV edycja konferencji dla uczniów „Kocham Moje Miasto”. Tym razem, młodzi dowiadywali się, jak instytucje samorządowe działają na rzecz mieszkańców.

Reklama

W konferencji udział wzięły sześcioosobowe drużyny, wraz z opiekunami, reprezentujące rawickie szkoły podstawowe.

Każdy z zespołów odwiedził jedną instytucję w mieście, działających na rzecz mieszkańców. Młodzi ludzie wizytytowali: Urząd Miejski Gminy Rawicz (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Sierakowie), Muzeum Ziemi Rawickiej (Szkoła Podstawowa w Masłowie), Starostwo Powiatowe w Rawiczu (Szkoła Podstawowa nr 5 im. K. Kurpińskiego), Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu (Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rawiczu), Komendę Powiatowa Straży Pożarnej w Rawiczu (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu), Powiatowy Zarząd Dróg w Rawiczu (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu), Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu (Szkoły Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Rawiczu).

Po tych wizytach, na warsztatach, uczniowie instytucje musieli wykonać plansze ilustrowane zdjęciami i rysunkami, ukazujące w jaki sposób poszczególne instytucje działają na rzecz mieszkańców. Efekty ich pracy przedstawione zostały podczas końcowej prezentacji, z udziałem zaproszonych gości. 

Warto przypomnieć, że pierwszą Konferencję „Kocham Moje Miasto” Towarzystwo Przyjaciół Rawicza zorganizowało w 2006 roku.

„86. rocznicę powrotu Rawicza do Polski postanowiliśmy wykorzystać do przedstawienia młodym rawiczanom problematyki lokalnej, związanej z szeroko pojętym regionalizmem. Odchodząc od sztywnych i pompatycznych akademii, zaproponowaliśmy aktywną formę poznawania historii miasta” - uzasadnił wówczas ideę konferencji jej pomysłodwca - Walerian Stanek, wieloletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Rawicza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy