W ramach projektu zaprezentowane były dwa działania. Część pierwsza, czytanie performatywne tekstu „SMOK 2.0”, odbyło się w Sali Kameralnej. Współczesną wersję legendy o „Smoku wawelskim”, znanej z „Kroniki Polskiej” Wincentego Kadłubka, sugestywnie zaprezentowali Izabela Noszczyk i Dariusz Taraszkiewicz.
Tekst legendy opracował Paweł Kamza (Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych), który również wyjaśniał dzieciom odniesienia do współczesności. Podkreślił wielokulturowość ziem polskich, mieszkali bowiem na nich Słowianie, Normanowie i Germanie.
Część druga była interaktywną grą teatralną „Nie od razu Grody zbudowano". Odbyły się warsztaty familijne dla uczestników, budowano makiety średniowiecznej osady. Uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji całą gamę „materiałów budowlanych”, między innymi: plastelinę, patyczki, tekturę, bibułę, sztuczny mech, kamienie, klocki, sznurki, czy modele domów do wycinania. Co ważne, wydarzenie przystosowano do odbioru przez osoby z dysfunkcją wzroku.
W maju 2021 r. w sali widowiskowej rawickiego domu kultury Izabela Noszczyk i Dariusz Taraszkiewicz performatywnie dla dorosłych czytali sztukę wenezuelskiego dramaturga Gustavo Otta „Twoje pocałunki Mołotowa”. Można o tym przeczytać TUTAJ.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.