Reklama

Miejska Górka. „Dzień papieski” na sportowo

Opublikowano:
Autor:

Miejska Górka. „Dzień papieski” na sportowo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

- Ten dzień, w szczególny sposób chcemy przeżyć w duchu dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II i potraktować jako okazję do dalszego popularyzowania i pogłębiania jego bogatego nauczania - mówił Marek Stach, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce podczas rozpoczęcia obchodów „Dnia Papieskiego”.\r\n

Ośrodek kultury wspólnie z miejscową parafią oraz stowarzyszeniami: Uniwersytet II Wieku 45+, „Żyjmy z humorem” i Klubem Sportowym „Sparta” po raz trzeci przyłączył się do ogólnopolskich obchodów „Dnia Papieskiego”. Lokalna impreza „Spotkajmy się na trasie” od początku ma charakter rekreacyjno-sportowy. -„Dzień Papieski” obchodzony jest od 2001 roku. Zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Nasza impreza ciągle się rozwija, zdobywa nowych sympatyków. Udziałem w niej budujemy„żywy pomnik” Jana Pawła II - zaznaczył Marek Stach.


\r\nUroczystości w Miejskiej Górce rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym. Po południu delegacje władz gminy oraz organizacji i stowarzyszeń złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą beatyfikację Jana Pawła II. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu przygotowano atrakcje na stadionie miejskim. - Z roku na rok liczba chętnych do pokonania „Trasy papieskiej” jest coraz większa. Mamy nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu przyczynimy się do popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu, a Jan Paweł II na pewno będzie nam w tym pomagał - podkreślił dyrektor ośrodka kultury. Oprócz „Trasy Papieskiej” dla chętnych przygotowano konkurencje sportowe. Gośćmi specjalnymi „Dnia Papieskiego” w Miejskiej Górce byli: Karolina Kucharczyk, mistrzyni paraolimpijska w skoku w dal, Marika Kaczmarek, szósta zawodniczka Mistrzostw Polski Seniorów w rzucie młotem oraz Stanisława Szymankiewicz, była lekkoatletka Cukrowniczego Klubu Sportowego Miejska Górka. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE