reklama

Dyskusyjny Klub Książki w Rawiczu. Spotkanie z Pawłem Pietrzakiem, autorem książki "Maki"

Opublikowano:
Autor:

Dyskusyjny Klub Książki w Rawiczu. Spotkanie z Pawłem Pietrzakiem, autorem książki "Maki" - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaW ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Rawickiej Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Piotrem Pietrzakiem, autorem książki „Maki”. Prowadził je Piotr Bruder.
reklama

„Maki” to książka oparta na prawdziwej historii opowiedzianej przez dwie osoby - esesmankę i więźnia Auschwitz-Birkenau, które spotkały tam cadyka Moryca. Jego postawa, walka o zachowanie człowieczeństwa, to opowieść o przebaczaniu, archetypowej miłości, praktyczna lekcja kochania nieprzyjaciół. Moryc, którego zapiski autor wykorzystał pisząc „Maki”, na co dzień styka się ze śmiercią, okrucieństwem, wręcz bestialstwem i zezwierzęceniem hitlerowskich oprawców. Patrzy w oczy złu, ale czyni wszystko, by kochać tych, którzy to zło czynią. Przed rozpaczą, rezygnacją i nienawiścią uchronić ma go miłość, której sam, od nikogo z ludzi, nie otrzymuje.

- Przebaczyć, to nie oznacza zapomnieć - zaznaczył Paweł Pietrzak. - Przebaczenie ma znaczenie osobiste, zgodnie ze słowami - kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. Jest oczyszczeniem, pozwala żyć bez balastu nienawiści, pokonuje zło.

reklama

W czasie spotkania padło wiele pytań do pisarza, toczyła się również dyskusja o sensie i znaczeniu przebaczenia, etyce i moralności. Padły ważkie słowa - zawsze można zachować człowieczeństwo, mimo okrutnych nieraz przeciwności losu. Paweł Pietrzak powołał się na swoje życiowe doświadczenia, zarówno z dzieciństwa, jak i z misji, w których uczestniczył (Afryka, Azja, Polska).

O spotkaniu autorskim z Marcinem Walczakiem, które odbyło się podczas zeszłorocznej Nocy Bibliotek, można przeczytać TUTAJ

Paweł Piotr Pietrzak urodził się we wrześniu 1985 r. w Poznaniu, gdzie do dzisiaj mieszka. „Maki”, to pierwsza książka jaka wyszła spod jego pióra. Jej premiera odbyła się 28 maja 2023 r. w Obornikach pod Poznaniem.

reklama

Paweł Piotr Pietrzak, ojciec czworga dzieci, jest człowiekiem o nieszablonowych zainteresowaniach: zna kilka języków, z wykształcenia jest kucharzem i muzykiem, jest również ratownikiem wodnym i medycznym, budowlańcem, a także wieloletnim misjonarzem świeckim.

Na co dzień zmaga się z nieuleczaną chorobą Parkinsona, co w jego wieku jest dużą rzadkością i utrudnieniem w codziennym życiu. Mimo to jest człowiekiem pogodnym i zawsze otwartym na kontakty z ludźmi.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama