Reklama

"Misja pszczoła" ciekawa książka o... nudnym temacie, a na deser siedem kropli miodu oraz rysująca Kura

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pasieka Smakulskich

"Misja pszczoła" ciekawa książka o... nudnym temacie, a na deser siedem kropli miodu oraz rysująca Kura - Zdjęcie główne

Piotr Smakulski ze swoimi książkami | foto Pasieka Smakulskich

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Właśnie ukazała się kolejna książka, której autorem jest Piotr Smakulski - pasjonat pszczelarstwa z Pakosławia oraz założyciel fundacji "MAPA". Podobnie jak poprzednia, jest kierowana do dzieci i przybliża im tematy związane z życiem pszczół.

"Misja pszczoła", bo taki nosi tytuł najnowsza publikacja autorstwa Piotra Smakulskiego, jest książką, która - jak mówi autor - jest o tym jak pomagać pszczołom. - Temat jest niezwykle ważny i niezwykle nudny jednocześnie - wskazuje Piotr Smakulski. W zamyśle autora jest przewidziana dla dzieci w wieku 6-9 lat, ale jak sam akcentuje - niekoniecznie.

"Misja pszczoła" - Kura rysuje… pszczoły

Książka powstała we współpracy z Miriola Dzik, która jest autorką ilustracji w książce. Ilustratorka jest znana w sieci jako "Kura rysuje".

Los sprawił, że trafiłem na tą panią. Miała super pomysły na to w jakie postacie to ubrać - wyjaśnia Piotr Smakulski.

Zdradza, że ich wspólne poczucie humoru dało świetne efekty widoczne w książce.

Jesteśmy zadowoleni z tego wydania - podkreślił autor książki.

"Misja pszczoła" - Siedem kropli miodu 

Piotr Smakulski zwraca uwagę, że jeśli mówi się o tym, jak pomagać pszczołom, to wskazuje się na sianie roślin miododajnych. Podkreślając, dlaczego pszczoły są potrzebne, to - w wielkim skrócie - mówi się, że jak ich zabraknie nie będziemy mieli, co jeść i na tym koniec.

Takich rzeczy się nie zapamiętuje - uważa autor "Misja pszczoła". - Aby utrwalić tę wiedzę pomyślałem, że zrobimy to w formie mapy myśli i trochę rozwiniemy temat. 

W książce znajdziemy więc siedem kategorii pomagania pszczołom. Każda ma swojego przewodnika - kroplę miodu, która jest np. budowniczym, a inna jest wodnikiem.

Każda z nich pokazuje jak można pomagać pszczołom - wyjaśnia Piotr Smakulski.

Przyznaje, że na początku druga książka miała mieć formę bajki - tak, jak pierwsza publikacja - ale zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie ująć wszystkiego w formie historii.

Dlatego pomysł na siedem kropli miodu, które pokazują jak pomagać - wyjaśnia autor. 

Dzięki atrakcyjnej formie, w ocenie autora, jest szansa, że te z pozoru nudne wiadomości utrwalą się w dziecięcych głowach i wpłyną pozytywnie na ich podejście do wartości pszczół i pomagania im. 

Książka została wydana w nakładzie 2.000 egzemplarzy. Jest do nabycia na stronie internetowej Pasieki Smakulskich w cenie 35 zł.

Jeśli ktoś nie ma mojej pierwszej książki, a chciałby nabyć obie, to pakiet kosztuje 50 zł - zdradza Piotr Smakulski. 

"Misja pszczoła" - Sukces pierwszej publikacji

Warto wspomnieć, że pierwsza książka dla dzieci - "W imieniu pszczół", która wyszła spod ręki pszczelarza została wydana w maju 2021 roku i jeszcze przed premierą zyskała uznanie wśród znawców literatury dziecięcej. „Pasieka Smakulskich uważa, że o świecie pszczół powinno się mówić dużo więcej i warto pokazywać go dzieciom. Bajka „W imieniu pszczół” robi to w sposób prosty i interesujący dla dzieci i ich rodziców. W dbałości o przyszłość naszą i naszych dzieci, powstała bajka edukacyjna, która oswoi dzieci z pszczołami, powie im, jakie są ważne oraz nauczy je… jak pomagać tym owadom” - mogliśmy przeczytać w recenzji „Świerszczyka” - magazynu dla dzieci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy