W czasie spotkania prelegenci przedstawili muzycznie siedem polskich miast:
- Kraków,
- Gdańsk,
- Szczecin,
- Wrocław,
- Poznań,
- Lublin,
- Legnicę.
Spotkanie ubarwione było fragmentami dzieł znakomitych kompozytorów, poczynając od XV w., w zasadzie do współczesności, przezroczami i filmami.
Prelegenci bardzo szczegółowo przedstawili życiorysy kompozytorów związanych z poszczególnymi miastami, cechy charakterystyczne ich twórczości oraz tło historyczne epok, w których żyli. Spotkanie trwało ponad dwie godziny, a potem jeszcze toczyły się rozmowy z prelegentami.
O lutowym spotkaniu z cyklu „Muzyka miast - miasta w muzyce”, którego tematem był Wiedeń, można przeczytać TUTAJ
Komentarze (0)