Uczniowie wraz z opiekunami Maritą Cwojdzińską i Tomaszem Kapałą brali udział w turnieju paintballa w Boszkowie. Paintball rozgrywany był w lesie, a uczestników podzielono na dwie drużyny. Rozgrywki odbyły się według ustalonych scenariuszy, a stopień trudności zwiększał się z każdą kolejną grą, która rozwija sprawność fizyczną, uczy strategii, współpracy i zaufania pomiędzy członkami zespołu. Po dużej dawce adrenaliny, nadszedł czas na relaks - gra w piłkę siatkową na plaży i smażenie kiełbasek na ognisku.
Inna grupa wraz z wychowawcami Martą Maciejak, Urszulą Urbanowicz, Tomaszem Kapałą oraz opiekunem Rafałem Jędrzejakiem wybrała się na trzydniową wycieczkę do północno - zachodniej Wielkopolski na Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskie. Celem wyjazdu było, między innymi, wejście na punkt widokowy, z którego można podziwiać piękno Parku Krajobrazowego i Jeziora Chrzypskiego z jego trzema wyspami. Poza zwiedzaniem młodzież miała zorganizowane także godziny popołudniowe i wieczorne (pływanie, integracyjne gry i zabawy, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz integracyjna dyskoteka). Pobyt w tych atrakcyjnych miejscach sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz był lekcją rozwijania zainteresowania przyrodą i historią.
Z nią związany był kolejny etap projektu obywatelsko - historycznego „Myśleć historią - działać lokalnie”, czyli spacer historyczny połączonym z rozwiązaniem questu - krzyżówki. Uczestniczyła grupa uczniów z drugich i trzecich klas technikum wraz z nauczycielami i zarazem pomysłodawcami projektu - Rafałem Dziewięckim oraz Piotrem Mośkiem. Spacer ulicami Rawicza prowadził kustosz Muzeum Ziemi Rawickiej - Witold Giejdasz. Opowiadał o kolejnych właścicielach miasta, pierwszych osadnikach na ziemi rawickiej, zabytkach i tradycjach rzemieślniczych, a także o przeobrażeniach urbanistycznych na przestrzeni wieków. W trakcie spaceru i po jego zakończeniu uczniowie rozwiązywali krzyżówkę związaną z przekazywanymi przez muzealnego kustosza treściami historycznymi.
Ostatnim elementem tegorocznego przedsięwzięcia będzie szkolny konkurs historyczny, związany z zagadnieniami poruszanymi we wcześniejszych etapach projektu. Uroczyste podsumowanie całego wydarzenia i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się w czerwcu w Muzeum Ziemi Rawickiej, które objęło patronat nad projektem „Myśleć historią - działać lokalnie”.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.