Reklama

Ogólnopolski sukces uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZSZ w Rawiczu

Ogólnopolski sukces uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu - Zdjęcie główne

Laureaci konkursu (po lewej Rafał Jędrzejak, po prawej Anna Cwojdzińska wicedyrektor ZSZ ds. opiekuńczo - wychowawczych) | foto ZSZ w Rawiczu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Ogłoszono wyniki 51. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Wśród laureatów znalazło się czworo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, którzy pod nadzorem Rafała Jędrzejaka - nauczyciela geografii - opracowali tematy z zakresu statystyki, bazujące na Małym Roczniku Statystycznym. Odnosiły się do transportu, handlu zagranicznego oraz inwestycji.

Reklama

Patronat nad konkursem sprawuje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a organizatorem jest Centralna Biblioteka Statystyczna im. Stefana Szulca w Warszawie.

Napisane w kwietniu prace zostały poddane weryfikacji, potem wysłane do siedziby jury w Warszawie. Nadesłane prace okazały się bardzo ciekawe i spełniły oczekiwania jury. Komisja konkursowa zwracała uwagę na oryginalność interpretacji tematu, układ treści, umiejętność analizy i syntezy wiedzy źródłowej, ze szczególnym stopniem wykorzystania Małego Rocznika Statystycznego Polski.

Wyniki ogłoszono 1 czerwca. Wśród laureatów znalazło się czworo uczniów ZSZ, czyli po raz drugi wszyscy, którzy brali udział w konkursie. Aleksandra Chuda z klasy IV TE zajęła II miejsce w Polsce oraz ex aequo na IV miejscu: Patrycja Wińska z klasy 3 TE5, Radosław Niziołek z klasy 2 TE oraz Dominika Dudzińska z klasy 1TE.

Nagrodą dla uczniów był dobrej klasy smartfon oraz książki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy