Reklama

"Podaj rękę Ukrainie". Poruszające przedstawienie w szkole w Sierakowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura We wzruszającej i chwytającej za serce inscenizacji słowno-muzycznej wystąpili uczniowie narodowości ukraińskiej z klasy 3d Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Inscenizacja odbyła się w piątek (27 stycznia) w holu szkoły w Sierakowie. Wśród gości byli rawiccy samorządowcy, rodzice uczniów, a także mieszkańcy gminy.

Zgromadzeni w placówce obejrzeli wyjątkowy spektakl, przygotowany przez wychowawczynię klasy 3d i asystentkę kulturową. Były wiersze i piosenki, zaprezentowane w języku polskim oraz ukraińskim. 

Uczniowie poprosili także zgromadzonych o powstanie. Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar wojny.

- Jestem pod wielkim wrażeniem dzisiejszego wydarzenia - przyznał Andrzej Szyszko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowie. - Chciałbym gorąco podziękować naszym młodym artystom, gościom z niedalekiego kraju, za ukazanie nam fragmentu kultury swojego pięknego państwa - niestety, również przejmujących obrazów wojny, która dotknęła Ukrainę. Przebijały się jednak również akcenty pozytywne. Myślę, że dzięki pomocy sąsiadów, naszej pomocy, wkrótce na Ukrainie zapanuje pokój - dopowiedział.

Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami na stojąco. Docenił go, m.in. burmistrz Grzegorz Kubik. Przyznał, że wiele scen w trakcie wydarzenia było wzruszających, w tym chwile, gdy dzieci - wiedząc o zagrożeniu, przybierały pozycję obronną - były skulone i chwytały ręce za głową. 

- Na pomysł wpadliśmy pod koniec września 2022 roku - mówi Olga Trawka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie. - By polskie dzieci zrozumiały powagę sytuacji, postanowiliśmy zorganizować przedstawienie. Podjęłam się takiego wyzwania. Za nami już dwie inscenizacje, dla uczniów klas 1-3 i 4-8 - dodaje, podkreślając też dużą rolę samych uczniów i asystentki kulturowej w przygotowaniach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE