Reklama

Uczniowie rawickiego "medyka" otrzymali stypendia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony wtorek, 24 stycznia 2023r., w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla uczniów Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Wśród nich znaleźli się uczniowie rawickiej placówki.

Uroczystość w sali sesyjnej prowadziła Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW. Natomiast wyróżnienia wręczała Paulina Stochniałek – członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Wśród obecnych na sali byli dyrektorzy i uczniowie centrów z Poznania, Gniezna, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Rawicza, Wrześni oraz Złotowa. 

- W tym roku mamy 268 szczęśliwców, którzy dzięki swojej pracy i determinacji otrzymają stypendium. Tego typu wyróżnienie przyznajemy jako jedyny samorząd wojewódzki w kraju. Dzisiejsza gala to moment, w którym możemy się spotkać i dokonać uroczystego ich wręczenia. To zawsze jest miły akcent podczas nauki semestralnej młodych ludzi - mówiła Paulina Stochniałek.

1000 zł za naukę

Stypendia za wyniki w nauce dla uczniów Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego są przyznawane od 2017 roku i wypłacane jednorazowo. Wysokość stypendium wynosi 1.000 zł dla osoby za jeden semestr. Do tej pory, łącznie, samorząd województwa wypłacił uczniom 1.735.000 zł.

Musieli spełnić warunki

Według regulaminu, stypendium za wyniki w nauce może zostać przyznane uczniom, którzy spełnili szereg kryteriów, m. in.: uzyskali w semestrze średnią ocen nie mniejszą niż 4,75  oraz w dniu złożenia wniosku o przyznanie stypendium są uczniami WSCKZiU, a także nie ukończyli 24. roku życia. Warto również wykazywać się wzorową postawą w trakcie praktycznej nauki zawodu, aktywnie działać na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego, np. w wolontariacie.

30 uczniów z Rawicza

Jak przekazała Beata Wojciechowska, dyrektor rawickiego "medyka", 30 jej uczniów w tym semestrze otrzymało stypendia, które są przyznawane w każdym semestrze danego roku szkolnego. Natomiast razem z nią na uroczystości w Poznaniu, głównie ze względów organizacyjnych, było 14 osób.

- Bardzo się cieszymy. Wspaniale jest mieć słuchaczy, którzy osiągają tak wysokie średnie w nauce. Będziemy robić wszystko, żeby były następne stypendia - przekazała Beata Wojciechowska.

Dodała też, że jest to dla szkoły spore wyróżnienie i - w ich odczuciu - świadczy o dużym o zaangażowaniu nauczycieli, dobrej organizacji i bazie dydaktycznej szkoły.

Nowe kierunki w Rawiczu

Przy okazji rozmowy z "Życiem" Beata Wojeciechowska poinformowała, że od września 2023 roku w rawickim WSCKZiU zostaną uruchomione nowe kierunki nauczania: podolog, technik bhp ( jako jedyni w rejonie) oraz technik ochrony fizycznej osób i mienia.

- Mamy już wszystkie pozwolenia oraz zgody i od września ruszamy z tymi kierunkami - podsumowała dyrektor  WSCKZiU.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy