Reklama

Policjanci w przedszkolach i szkołach

Opublikowano:
Autor:

Policjanci w przedszkolach i szkołach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Funkcjonariusze z powiatu rawickiego - przez cały wrzesień - prowadzili profilaktyczną akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotykali się z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych.

\r\n

Rozmawiano przede wszystkim o bezpieczeństwie. - Maluchy wiedzą już jak się zachowywać na chodniku w drodze do szkoły czy przedszkola, jak się przechodzi bezpiecznie przez ulicę, dlaczego ważne jest korzystania z elementów odblaskowych. Oprócz tego, dzielnicowi nauczyli dzieci, jak dbać o własne bezpieczeństwo w czasie podróży. Mają za zadanie przypominać rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz o stosowaniu fotelików. Policjanci wskazali też, jak należy się zachowywać na korytarzu szkolnym, bawiąc się na boisku czy podwórku obok domu - podkreśla asp. sztab. Tomasz Duszak, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

\r\n


Dodaje, że na spotkaniach z dziećmi poruszono również temat rozmów z nieznajomymi. - Policjanci przypomnieli najmłodszym, że należy być ostrożnym i nie ufać osobom obcym, nie brać od nich słodyczy i nie wsiadać z obcymi do samochodów - podkreśla asp. sztab. Tomasz Duszak. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE