Reklama

Rawicz. Chóry zaśpiewały w farze. "Gdy się patrzy na Cecyliadę, serce rośnie" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już po raz piąty w rawickiej parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP odbył się Cecyliański Przegląd Chórów. Przed zgromadzoną publicznością zaśpiewało kilkaset osób - zarówno kilkulatków, jak i seniorów w kwiecie wieku.

V Cecyliański Przegląd Chórów odbył się dziś (13 listopada 2022r.). Poprzedziła go msza św. o godz. 16.00, koncelebrowana przez franciszkanina z Osiecznej, ks. Eugeniusza Leosza - proboszcza z Sarnowy i ks. proboszcza Wojciecha Prostaka z rawickiej fary. 

Tuż po zakończeniu Eucharystii rozpoczął się przegląd. Wystąpiło dziewięć zespołów. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: Chór Męski im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy, Liturgiczny Zespół Śpiewaczy im. ks. Wacława Gieburowskiego w Krobi, Chór Miriam z Rawicza, Chór Arion z Rawicza, Chór Cecylia ze Święciechowy, Chór Magnicat ze Żmigrodu, Chór Santa Trinitas z Osiecznej, Chór Cantate Deo z Powidzka oraz "gospodarze" -  Chór św. Wojciecha z Rawicza.

Wszystkie zespoły zaprezentowały po dwa utwory. Więcej nie mogły, gdyż zbliżała się kolejna msza święta - o godz. 18.30. Każdy z występów został nagradzony gromkimi brawami. Na zakończenie, ks. proboszcz Wojciech Prostak wręczył upominki dyrygentom oraz szefom poszczególnych chórów za udział w muzycznym przedsięwzięciu.

- Gdy się patrzy na Cecyliadę, serce rośnie - przyznał rawicki duchowny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE