Reklama

Rawicz. SOWA w multibibliotece

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rawicz. SOWA w multibibliotece - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
72
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Kultura W poniedziałek, 22 maja 2023 r., w rawickiej multibibliotece odbyło się otwarcie Stefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności - "SOWA", która powstała pod patronatem oraz we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Reklama

W poniedziałkowe południe odbyło się oficjalne otwarcie niezwykłej strefy w rawickiej multibibliotece. Rawicka Biblioteka Publiczna, od maja działająca w nowym budynku przy ul. Szarych Szeregów 3 wzbogaciła sie o Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności - "SOWA".  

Jedna z "32"

Rawicz znalazł się na liście 32 miejscowości, w których powstanie "SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności". Jest to pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Zakłada on stworzenie do końca 2023 roku ogólnopolskiej sieci lokalnych mini centrów nauki, w których wiedzę zdobywa się poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. O tym, że SOWA zagości w Rawiczu, poinformowano 20 września 2022 r. podczas otwarcia „SOWY” w Piotrkowie Trybunalskim. 

Rawicka "SOWA"

Rawicka "SOWA" została ulokowana w nowym obiekcie Rawickiej Biblioteki Publicznej na dwóch kondygnacjach. Kinga Paszkowska, kierowniczka działu rozwoju ośrodków partnerskich "SOWA" z Centrum Nauki Kopernik, podczas otwarcia w Rawiczu tłumaczyła, że "SOWA" składa się z wystawy interaktywnej, w skład której wchodzi 15 eksponatów oraz z przestrzeni warsztatowej.

- Nazywa się Majsternia. Tam czekają na państwa doświadczenia bardziej na pograniczu konstruktorskim - tłumaczyła.

"SOWIE" będzie tu dobrze

Na otwarcie wystawy do rawickiej multibiblioteki, oprócz Kingi Paszkowskiej, przybyli: pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. studenckich - Jakub Koper, posłowie, przedstawiciele samorządów powiatu rawickiego, włodarze gmin, pracownicy lokalnych bibliotek, szkół oraz dzieci i młodzież.
Uroczystości towarzyszyły przemówienia oraz życzenia radości z "SOWY"

- Zawsze jak przyjeżdżamy na otwarcie to zastanawiam się czy tej naszej "Sowie", będzie tu dobrze i szczerze, tak państwu powiem, że ja już poznałam odpowiedź i dlatego jestem pewna, że będzie jej tu świetnie - przekazała Kinga Paszkowska. 

"SOWA" jak wisienka na torcie

Jak wyjaśniła Adrianna Kaczmarek, dyrektor multibiblioteki, Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w rawickiej bibliotece to dopełnienie oferty placówki.

- To jest wisienka na tym naszym torcie - podkreśliła.

Jak przekonywała, to przestrzeń do eksperymentowania, pobudzania wyobraźni i kreatywności, dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny.

- Chciałabym, żeby to miejsce tętniło życiem, żeby mieszkańcy czuli się wyróżnieni, że SOWA znajduje się właśnie w naszej bibliotece. Cóż jeszcze? Doświadczajcie, cieszcie się tym, bo my się naprawdę bardzo cieszymy - podsumowała Adrianna Kaczmerek.

Eksperymentowali

Po przecięciu wstęgi goście zostali zaproszeni do samodzielnego odkrywania uroków "SOWY". Trzeba przyznać, że zarówno eksponaty jak i majsternia przynosiły sporo zabawy i uśmiechu na twarzy wszystkim, bez wyjątku, posłom, samorządowcom, dorosłym i dzieciom. Dyrektor multibiblioteki zdradziła, że jej ulubionym eksponatem jest Znikający Kot.

- Wystawa jest mega. Na pewno tu wrócę - podsumowała jedna z uczennic biorąca udział w otwarciu.

Warto podkreślić, że "SOWA" jest dostępna dla gości multibiblioteki przez cały czas jej otwarcia.

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy