Reklama

Otwarcie multibiblioteki w Rawiczu "Nasze drzwi są dla was zawsze otwarte"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy pięknej pogodzie i w obecności licznych gości podsumowano dużą inwestycję, jaką jest rewitalizacja tej części miasta i oficjalnie otwarto multibibliotekę. Wydarzenie zorganizowano na pełnym wiosennych kwiatów, zielonym dziedzińcu przed obiektem.

Reklama

W uroczystości wzięli udział posłowie i senator, marszałek, miejscowi samorządowcy, radni, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Rawicz, dyrektorzy sąsiednich bibliotek oraz mieszkańcy. Wszyscy gratulowali pięknego obiektu, wręczali prezenty w postaci kolejnych książek, kwiatów i życzyli, by w nowej placówce spełniały się marzenia, by kadra miała coraz więcej pracy i czytelników.

Dyrektor multibiblioteki, Adrianna Kaczmarek zapewniła, że w nowym, przestronnym obiekcie dużo będzie się działo, a drzwi biblioteki są dla wszystkich mieszkańców otwarte.

"Rawicz stał się piękniejszy"

Wcześniej burmistrz Grzegorz Kubik nawiązał do przypadającej dziś (1 maja 2023 r.) rocznicy istnienia Unii Europejskiej i jej znaczenia dla rozwoju gmin. 

 - Wraz z wszystkimi osobami pracującymi w instytucjach gminnych robimy wszystko, by maksymalnie wykorzystać tę szansę dziejową, by wykorzystać wsparcie, które płynie do naszego samorządu z puli pieniędzy europejskich. Nie wiem, czy będziemy mieć w przyszłości więcej takich szans, by w tak krótkim czasie zrobić tak wiele. Ale wiem, że w przyszłości będziemy dumni z tego, że staraliśmy się wykorzystać każdą, nawet najmniejszą szansę - podkreślał burmistrz. 

Dodał, że także dzięki wsparciu marszałka oraz samorządu województwa udaje się zmieniać krajobraz miasta i gminy, czego dowodem jest właśnie zakończenie projektu pod nazwą: „Rewitalizacja w zabytkowej przestrzeni miejskiej Rawicza przy ulicach: Rynek, Ignacego Buszy 5 i Szarych Szeregów 3", który - w jego ocenie - zmienił centrum nie do poznania.

- Nasza rewitalizacja to nie tylko przebudowa, na którą wydano 24 mln zł przy ponad 11 mln dofinansowania. To byłoby za proste. Nasza rewitalizacja to oddanie mieszkańcom nowych przestrzeni, to włączenie w rewitalizację osób z trudnościami społecznymi i zdrowotnymi, to włączenie w rewitalizację miejsc służących edukacji, samorozwojowi i miejsc integracyjnych różnych grup wiekowych naszej społeczności - zaznaczał Grzegorz Kubik

Włodarz dziękował marszałkowi Markowi Woźniakowi nie tylko za wizytę, ale za docenienie i dofinansowanie projektu rewitalizacyjnego. Dziękował także wszystkim tym, którzy przyczynili się do rewitalizacji tej części miasta.

Otwarcie multibiblioteki w Rawiczu - przecięli wstęgę, zjedli tort i obejrzeli wnętrza

Po części oficjalnej nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku przez księdza proboszcza Janusza Małuszka. Był też oczywiście tort - i to nie byle jaki - piętrowy, wyglądający jak stos istotnych dla rawiczan i Polaków lektur.

Po poczęstunku przyszedł oczywiście czas na zwiedzanie multibiblioteki i tym samym rozpoczęły się drzwi otwarte dla mieszkańców. Zainteresowanych nie brakowało. Nie byli wylewni w opisywaniu swoich wrażeń, ale na pytanie o to, czy podoba im się nowa biblioteka zgodnie i bez zastanowienia odpowiadali: TAK.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE