Reklama

Seniorzy z Jutrosina wydali kalendarz w klimacie lat 70. i 80.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Seniorzy z Jutrosina wydali kalendarz w klimacie lat 70. i 80. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Członkowie Klubu Senior+ z Jutrosina wydali kalendarz na 2022 rok. Jest utrzymany klimacie lat 70-tych i 80-tych.

Tegoroczne wydanie, jak mówi Katarzyna Jankowska, kierownik Klubu Senior +, stanowi zakończenie i podsumowanie realizacji szeregu działań w ramach projektu "Wspomnienia, Wspomnienia - lata 70 , 80..." 

Kalendarze zostały zaprojektowane  celem promocji działalności Klubu Senior+, ale także stanowią niezwykłą pamiątkę z naszych tegorocznych działań - podkreśla kierowniczka klubu.

Katarzyna Jankowska opowiada, że na początku ubiegłego roku, wspólnie z seniorami z jutrosińskiego klubu zaplanowali realizację projektu dotyczącego mody oraz historii Polski. 

Pomysł zrodził się w okresie pandemii, gdy często wspominaliśmy swoją młodość. Okazało się, że seniorzy mają dużą wiedzę na temat historii, mody jak i obyczajów lat 70 -tych i 80-tych, czyli czasów swojej młodości - nadmienia Katarzyna Jankowska. 

Wyjaśnia, że zadanie było realizowane wieloetapowo. Najpierw przypomniano trendy modowe panujące w latach 70-tych i 80-tych. Następnie, jak relacjonuje Katarzyna Jankowska, seniorzy przeglądali swoje pamiątki z tamtych czasów oraz przygotowali swoje „pudełka wspomnień”. W czasie warsztatów z kreatorem mody - Edytą Krysiewicz - członkowie klubu stworzyli własną kolekcję mody z lat 70-tych i 80-tych. Zaprezentowali ją podczas pokazu, w czasie którego wcielili się w rolę modeli i modelek. 

Zwieńczeniem projektu, jak wspomina Katarzyna Jankowska, była sesja fotograficzna wykonana przez Krzysztofa Swornowskiego.

Makijaże do sesji zdjęciowej wykonała Barbara Karkosz ze swoimi  asystentkami - opowiada kierowniczka Klubu Senior +. 

Wspomina, że projekt udało się zrealizować dzięki współpracy z Kamilą Malecha, dyrektorem Biblioteki Miasta i Gminy w Jutrosinie, która udostępniła klimatyczne pomieszczenia oraz Ireneuszem Mikołajewskim - kustoszem Muzeum Ziemi Jutrosińskiej, który wypożyczył rekwizyty.  

Wspólnie  udało nam się stworzyć niezwykłe zdjęcia w klimacie lat 70-tych i 80-tych, które wykorzystano w projekcie kalendarzy na rok 2022 - podsumowuje Katarzyna Jankowska.

Przypomnijmy, że działanie Klubu Senior + jest współfinansowane ze środków budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. Jego członkami jest 30 osób z gminy Jutrosin. 

Poprzez swoje działania chcą przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku osoby starszej w społeczeństwie - osoby spełnionej, aktywnej i chcącej realizować swoje pasje i marzenia.

Nasi seniorzy wyznają zasadę, że trzeba cieszyć się życiem z całych sił - podkreśla Katarzyna Jankowska.

Podsumowaniem projektu obok klaendarza jest film stworzony przez Krzysztofa Swornowskiego, który mozna obejrzec TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy