reklama
reklama

W Chojnie wręczono statuetki dla laureatów plebiscytu "Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Chojnie wręczono statuetki dla laureatów plebiscytu "Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław" - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
54
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Kultura W świetlicy wiejskiej w Chojnie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono statuetki dla laureatów plebiscytu "Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław". Goście wysłuchali także wyjątkowego świąteczno-noworocznego koncertu.
reklama

"Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej w Gminie Pakosław" jest konkursem, który w gminie Pakosław rozstrzyga się już od kilku lat. Został ponownie ogłoszony pod koniec minionego 2023 roku.

- Celem konkursu jest wyróżnienie ludzi aktywnych i zaangażowanych w rozwój i promocję gminy Pakosław, których działalność i osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych - czytamy w regulaminie konkursu.

Laur Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej. Nominowani

Na początku grudnia kapituła konkursu ogłosił kategorie oraz nominowanych. Zdecydowano się wyróżnić zasłużonych w trzech kategoriach - organizacja społeczna, społecznik/filantrop oraz lider przedsiębiorczości. W kategorii organizacja społeczna nominowano 5 organizacji: LZS Pomocno, LUKS Awdaniec Pakosław, Stowarzyszenie „Wsparcie dla każdego”, UKS „Olimpijczyk” Pakosław oraz KGW „AleBabki Z Pomocna”. W kategorii społecznik/filantrop o wygrana walczyli: LOK Pakosław, Marcin Wlekliński, Alicja Gniazdowska, Małgorzata Łakomy oraz Fundacja MAPA. W ostatniej kategorii - lider przedsiębiorczości - członkowie kapituły mogli zgłosić rolnika, przedsiębiorcę lub instytucję. Na liście nominowanych znalazły się trzy podmioty: Pasieka Smakulskich, WASCOM Pogotowie Komputerowe Marcin Waściński oraz Stolarstwo „Karkosz” Janusz Karkosz.

Zwycięzcy na gali w Chojnie 

W sobotę, 6 stycznia, w sali wiejskiej w Chojnie zorganizowano noworoczną uroczystość. Galę prowadziła Agnieszka Jeziorska, bibliotekarka z Pakosławia, która po przemówieniu wójta gminy, Piotra Skrzypka, ogłosiła wyniki plebiscytu. 
W kategorii organizacja społeczna zwyciężyło KGW „AleBabki” z Pomocna. W uzasadnieniu członkowie, bo mają w swoich szeregach także panów, zostali przedstawieni jako aktywnie i kreatywnie działający od 60 lat, którzy do tego samego zachęcają mieszkańców Pomocna.

- Swoimi umiejętnościami kulinarnymi i wyczuciem smaku, drugi rok z rzędu, oczarowały jurorów ogólnopolskiego konkursu „Bitwa Regionów”. Dwa lata pod rząd, w 2022r. i 2023 r., wygrały etap powiatowy „Bitwy Regionów” - konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń. Panie dwukrotnie reprezentowały swoją organizację oraz Gminę Pakosław na szczeblu wojewódzkim w/w Konkursu (w Kaczkach Średnich w powiecie tureckim oraz w Ślesinie koło Lichenia). To wspaniałe organizatorki, autorki wielu regionalnych wydarzeń (warsztaty, konkursy, jubileusze, pikniki, wielopokoleniowe spotkania integracyjne, wyjazdowe konkursy i targi). Cyklicznie organizują tematyczne wycieczki. Dzięki nim o „AleBabkach z Pomocna” i Gminie Pakosław szeroko słychać w regionalnej prasie i portalach społecznościowych. Panie są twórcze i aktywne - prezentowała Agnieszka Jeziorska.

Nagrodzeni Marcin Wlekliński i Pasieka Smakulskich

Nagrodzonym społecznikiem/filantropem został Marcin Wlekliński, nauczyciel wychowania fizycznego, wykładowca w Liceum Ogólnokształcącym w Jutrosinie, wychowawca, a także trener, promotor aktywności fizycznej i społecznej. Organizator wielu wydarzeń sportowych na terenie gminy Pakosław oraz powiatu rawickiego.

- Zaangażowany w Ligę Tenisa Ziemnego na szczeblu powiatowym. Trener w Klubie Sportowym AWDANIEC Pakosław. Od lat współorganizator Turnieju „Gramy nie tylko dla Huberta" Pakosław. Sędzia piłki nożnej i trener zespołów młodzieżowych. Nagrodzony w tym roku medalem Prezesa Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska" - „ za zasługi w rozwoju sportu szkolnego". Pracowity, rzetelny, oddany - zachwalała prowadząca.

Liderem przedsiębiorczości została Pasieka Smakulskich - rodzinna firma rodzinna, która działa od 2018 roku. Prowadza ją Piotr i Agnieszka Smakulscy. Jak przekazała prowadząca galę, dzięki inspiracji i wytrwałości w działaniach pszczelarskich taty Piotra - Maciej Smakulskiego, właściciele zdecydowali się na rozwój pasji i edukacji o pszczołach - stworzeniach, którym tak wiele zawdzięczamy, a o których tak wiele nie wiemy.

- Pasieka Smakulskich w Pakosławiu to dom pszczół i miłośników pszczelarstwa. Niezależnie od pory roku zapraszają wszystkich tych, którzy pragną poznać te niezwykłe owady, zdystansować się od codziennych obowiązków. Pasieka Smakulskich w holistyczny sposób pokazuje jaki wpływ mają na nas pszczoły. Dla miłośników wiedzy wydaje książki dla pszczelarzy i dzieci. Osobom chętnym wiedzy praktycznej proponuje cykl warsztatów podczas których mogą doświadczyć i nabyć nowych umiejętności pszczelarskich. Organizuje kursy pszczelarskie, dzięki którym wszyscy, którzy chcą nauczyć się pszczelarzenia, może mieć wsparcie doświadczonych osób. Pasieka Smakulskich to także przestrzeń noclegowa wraz z apiterpią, dzięki czemu osoby z różnych stron Polski i świata ,poznają uroki wsi Wielkopolskiej i zachowaną historię ziemiaństwa. Pasieka Smakulskich posiada dla wszystkich chętnych sklepik z produktami pszczelimi ,w którym każdy może nabyć wyjątkowe produkty, a tym samym zadbać o swoje zdrowie. Dzięki takiemu podejściu każdy poszerza wiedzę o pszczołach w odpowiedni dla siebie sposób. Pasieka Smakulskich - Uczy jak pomagać pszczołom! - podsumowała Agnieszka Jeziorska.

Na koniec koncert Wroclaw Gospel Choir

Na uczestników gali czekał jeszcze występ Wroclaw Gospel Choir. Jak zostali przedstawieni, artyści są grupą ludzi, która chce wspólnie robić to co kocha, śpiewać i dawać radość ze śpiewania innym! W skład chóru wchodzi 13 osób, a na jego czele stoi Rafał Rudawski. Działają we Wrocławiu od września 2011 roku we Wrocławiu.

- Na swoim koncie mamy wiele koncertów, w kraju i zagranicą, w tym ze znanymi osobistościami ze świata muzyki gospel, udział w międzynarodowych warsztatach, nagraniach studyjnych oraz autorski, pierwszy album pt.”Wroclaw Gospel Choir”. Chór w repertuarze ma głównie autorskie kompozycje Rafała Rudawskiego, jak i znane kompozycje ze świata muzyki gospel. W ciągu jedenastu lat przez chór przewinęło się ponad 250 osób, które kształciły się muzycznie pod okiem Rafała - przekazują chórzyści na swojej stronie internetowej. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama