reklama

Specjalistyczne szkolenie w Gdańsku animatorów wymiany międzyszkolnej

Opublikowano:
Autor:

Specjalistyczne szkolenie w Gdańsku animatorów wymiany międzyszkolnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku odbyła się giełda partnerska dla szkół z Polski i Niemiec „Razem - Gemeinsam”. W spotkaniu specjalistycznym dla animatorów wymiany międzynarodowej wzięło udział 6 szkół niemieckich i 9 polskich, w tym również Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie.

Jego głównym celem było poznanie potencjalnych instytucji partnerskich z Polski i Niemiec, aby w przyszłości zorganizować polsko-niemiecką wymianę młodzieży. Otwierając gieldę organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na rolę i pracę nauczycieli w drodze do wzajemnego zrozumienia i współpracy między Polską a Niemcami. Odbył się również wieczór międzykulturowy, podczas którego wszyscy prezentowali swoje regiony i miasta. Towarzyszyła temu degustacja przywiezionych przez uczestników potraw.

Kolejny dzień programu rozpoczął się od poznania interaktywnej metody profili facebookowych. Powstała galeria wszystkich uczestników wraz z ich zdjęciami, grupą docelową uczniów, zainteresowaniami itp. Następnie uczestnicy podzieleni na trzy polsko-niemieckie grupy zwiedzali Gdańsk w formie rajdu terenowego. Podczas podsumowania zaprezentowano wyniki sond ulicznych oraz piosenki powstałe podczas wykonywania zadań. Po południu prezentowano swoje szkoły i możliwości współpracy.

Trzeciego dnia odbyło się szkolenie na temat możliwości wspierania uczniów przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, które przeprowadził Piotr Kwiatkowski z Referatu Wspierania Wymiany Szkolnej PNWM w Warszawie. Szczególnie cenne okazały się informacje na temat zarządzania projektem, budowania programu spotkań oraz doradztwo projektowe, formalne i międzykulturowe. Koniec dnia przeznaczony był na pracę w polsko-niemieckich zespołach zadaniowych i opracowywanie konkretnych programów wymian polsko–niemieckich. Dzień zakończyły prezentacje wyników prac uczestników i ich ocena przez doświadczonych koordynatorów i pedagogów, Agnieszkę Błaszczak i Jakuba Garstę.

Ostatniego dnia giełdy można było skorzystać z możliwości indywidualnych porad w punkcie konsultacyjnym i wymienić doświadczenia. Program zakończyła ewaluacja oraz wręczenie wszystkim uczestnikom zaświadczeń i publikacji PNWM. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE