Reklama

Spotkanie autorskie z poetą i pisarzem Marcinem Barteczką

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W ramach copiątkowej Letniej Strefy Książki organizowanej przez Rawicką Bibliotekę Publiczną, w parku przy rawickim domu kultury odbyło się spotkanie autorskie z poetą i pisarzem, Marcinem Barteczką.

Marcin Barteczka opowiadał o swoich studiach na wydziale polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, fascynacji twórczością Rafała Wojaczka i pokolenia „poetów przeklętych”.

- Interesuje mnie przede wszystkim ciemna strona psychiki człowieka, jego nadwrażliwość, co często prowadzi do samobójstwa - mówił. - Takie przykłady znaleźć można również w Biblii - zaznaczył.

Marcin Barteczka wspomniał o swoim debiucie literackim, nakreślając dalszą drogę swojej twórczości, szczególną uwagę poświęcając warsztatowi pisarskiemu. Przybliżył także swoje publikacje książkowe: tomik „Na skórze i pod skórą” oraz najnowszą mini powieść „Kontestatorka”.

- Nie czuję się poetą, ani pisarzem - powiedział. - Po prostu piszę. Tego nie można się nauczyć, ten dar trzeba mieć w sobie i uzewnętrznić.

Marcin Barteczka pracuje teraz nad nową mini powieścią, ale jak zaznaczył to dopiero początek pisania tej książki.

W czasie spotkania każdy z uczestników wziął udział w losowaniu nagrody specjalnej, którą była jedna z książek Marcina Barteczki, oczywiście z autografem.

Marcin Barteczka urodził się w 1979 r. w Pakosławiu, ale mieszka obecnie w Rawiczu. Jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów literackich. Debiutował w czasopiśmie „Cogito" w 2000 r., ale pisać zaczął już w czasie nauki w rawickim liceum. Jego wiersze były również drukowane między innymi w czasopiśmie literackim „Poezja Dzisiaj". Jest trzykrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Fotograficzno - Plastycznego „Konfrontacje" w latach 2004, 2012 i 2013. W 2020 r. został wyróżniony w ogólnopolskim projekcie literackim „Zapomniane sny", był finalistą Powiatowego Turnieju Jednego Wiersza o zasięgu ogólnopolskim „Okno na świat". W 2021 r. zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Szczypta optymizmu", zorganizowanym przez Rawicką Bibliotekę Publiczną. Zawodowo, spełnia się jako nauczyciel w bojanowskiej „podstawówce”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy