Reklama

Spotkanie w I LO w Rawiczu z ekologiem i przyrodnikiem

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie w I LO w Rawiczu z ekologiem i przyrodnikiem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu, w ramach projektu edukacyjnego „Akademia Talentów Przyrodniczych” i przedmiotu „Ekologia krajobrazu”, odbyło się spotkanie z prof. Krzysztofem Kujawą.

Jest on pracownikiem Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym i matematyczno-geograficznym mieli możliwość wysłuchania dwóch wykładów.

Pierwszy miał tytuł „Wpływ elektrowni wiatrowych na ptaki”. Prof. Kujawa przedstawił duże znaczenie potencjału energetycznego wiatru, uświadamiając jednocześnie konieczność uwzględnienia wpływu farm wiatrowych na zwierzęta. Zwrócił uwagę, że najważniejszy jest właściwy wybór lokalizacji turbin wiatrowych.

Temat drugi „Czy grozi nam milcząca wiosna?” dotyczył zagrożeń awifauny (ptaki) ze strony rolnictwa i sposobów łagodzenia ich skutków. Krzysztof Kujawa przybliżył młodzieży główne zagrożenia rolnictwa, jak np. chemizacja, mechanizacja, wprowadzanie monokultur, a w związku z tym spadek różnorodności gatunkowej i liczebności ptaków oraz wielu różnych gatunków roślin i innych zwierząt. Zwrócił uwagę na ubożenie przyrody w całej Europie. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE