Trzeci dzień Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej zainaugurował wernisaż wystawy malarstwa Natalii Wegner „Wokół”.
Prezentowane prace były bardzo dopracowane kolorystycznie, najczęściej wykonane techniką kolażu. Tematyka dotyczyła swoiście i bardzo indywidualnie pojętego pejzażu i jego twórczego, refleksyjnego przetworzenia.W sali widowiskowej w monodram „Matka Mejra i jej dzieci” przedstawiła Caryl Swift. Tekst powstał na podstawie reporterskich relacji Wojciecha Tochmana („Jakbyś kamień jadła”) i Ryszarda Bilskiego („Urodziłam się z łopatą”), dotyczących masakr popełnionych w imię „czystek etnicznych” podczas wojny na Bałkanach, w latach 1992-95. Przejmujące, znakomicie zagrane przedstawienie, nagrodzono długotrwałymi oklaskami.
Późnym wieczorem na Osiedlu Westerplatte odbył się koncert formacji Lost Education z charyzmatyczną wokalistką Hanną Piosik. Znakomicie opracowane utwory oparte były tekstowo na twórczości William S. Burroughsa, który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca był głównym przedstawicielem ruchu Beat Generation. Muzyka oparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń, robiła niesamowite wrażenie.
Klamrą spinająca dzień był drugi pokaz filmów dokumentalnych reżyserów Wajda School&Studio. Tym razem odbył się na malowniczym podwórzu przy ul Kramarskiej.