reklama

Uczniowie z Rawicza na wymianie w Niemczech

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Rawicza na wymianie w Niemczech - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Czternastoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, wraz z nauczycielkami języków obcych, Karoliną Gresztą i Justyną Andrzejewską, brała udział w piętnastej wymianie międzyszkolnej. \r\nCelem tych działań jest poznanie kultury sąsiadów zza zachodniej granicy, doskonalenie znajomości języka obcego, obalenie mitów i stereotypów narodowych oraz nawiązanie nowych przyjaźni i znajomości.

\r\nMiejscem odwiedzin było miasto Osnabrück (Niemcy). Każdy uczeń z rawickiej grupy udał się do domu niemieckiego kolegi, z którym mieszkał przez cały czas pobytu. Początkiem kontaktów były odwiedziny w miejscowej szkole, do której uczęszcza ponad 3 tysiące uczniów. W głównym holu, gdzie grupę z ZSZ w Rawiczu przywitali niemieccy koledzy wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły, stały stoły bilardowe, gry w piłkarzyki, stoły do ping-ponga czy air-hockeya. Służą do zabawy w czasie przerw lekcyjnych.
W czasie wolnym uczniowie zwiedzali miasto, byli na kręgielni, oglądali wspólnie filmy i mecze piłki nożnej, przyrządzali posiłki, spotykali się całą miejscową grupą.

Tegoroczny program wymiany był bardzo bogaty. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili siedzibę radia „OSRadio 104,8FM”, gdzie pracownicy pokazali od podstaw, na czym polega praca prezentera i dziennikarza. Po oprowadzeniu po siedzibie radia, każdy z uczniów mógł pozdrowić swoich bliskich i wybrać utwór, który miał pojawić się na antenie. Grupa była również w studiu telewizyjnym lokalnej stacji „OS1”. Tam uczestnicy wycieczki dowiedzieli się o historii telewizji i zwiedzili studio. Mieli też szansę zobaczyć profesjonalny sprzęt, z którym pracownicy Stacji „OS1” pracują na co dzień.

W programie wymiany było również zwiedzanie z przewodnikiem samego miasta. Byli również w ratuszu, gdzie gości witał sam burmistrz.

Kolejną atrakcją programu był „GeoCaching” - gra polegająca na zwiedzaniu miasta z elektronicznym kompasem, do którego trzeba było wpisywać współrzędne miejsc, w których znajdowały się odpowiedzi na różne pytania. Udział brały czteroosobowe grupy polsko-niemieckie. Ekipa, która najszybciej znalazła odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzymywała współrzędne miejsca położenia skarbu. Potem ruszano na jego poszukiwanie.

Uczniowie nakręcili również 15-sekundowy film, także w czteroosobowych grupach. Tematem było „Spotkanie”. Chodziło o ujęcie jak największej liczby detali, nagrywaniu tego samego miejsca z różnych stron, umiejętnym zastosowaniu różnych ujęć, wykonaniu płynnych przejść. Efekty pracy przedstawiono nauczycielom oraz wszystkim grupom.

Ostatniego dnia wymiany spotkali się wszyscy w szkole na wspólnym śniadaniu i podsumowaniu wizyty. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE