Reklama

Ukryć pod powieką ciszy łzę czuwającą na granicy

Opublikowano:
Autor:

Ukryć pod powieką ciszy łzę czuwającą na granicy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia ukazała się przejmująca książka rawiczanina Marcina Barteczki „Pod skórą i na skórze”. „Na skórze”, to 32 wiersze, „Pod skórą” cztery opowiadania.

Reklama

Tomik jest to debiutem zwartym Marcina Barteczki, dojrzałym i chyba zbyt późnym, gdyż jego wrażliwość, zawarta w przekazie zarówno poetyckim jak i prozatorskim, od dawna zasługiwała na upublicznianie.

Klika lat temu na spotkaniu w rawickim domu kultury, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki prowadzonego Przez Rawicką Bibliotekę Publiczną, podkreślił, że każdy utwór kilkakrotnie przerabia, dopracowuje, by nadać mu ostateczny kształt. - Poezja to dla mnie sposób życia, przekazanie chwilowych emocji - powiedział. - Proza to dłuższa refleksja nad otaczającą mnie rzeczywistością.

Jak wspomina we wstępie do tomiku „Pod i na skórze”, pisać zaczął jeszcze w ósmej klasie szkoły podstawowej. (WJ)

Marcin Barteczka jest absolwentem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Debiutował w czasopiśmie „Cogito” dwadzieścia lat temu. Później swoje wiersze publikował w czasopismach literackich, m.in. „Poezja dzisiaj”. Trzykrotnie został laureatem leszczyńskich „Konfrontacji” (lata 2004, 2012 i 2013), uzyskał wyróżnienie w ogólnopolskim projekcie literackim „Zapomniane sny” (2020 r.). Opowiadanie Marcina Barteczki zostało wybrane spośród 86 utworów, jako jedno z kilkunastu, które zwróciło uwagę zespołu prowadzącego wybór tekstów. W tym roku zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Szczypta optymizmu”, zorganizowanym przez Rawicką Bibliotekę Publiczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy