reklama

W Chojnie powstanie Ognisko Muzyki Tradycyjnej. Będą uczyć gry na dudach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W Chojnie powstanie Ognisko Muzyki Tradycyjnej. Będą uczyć gry na dudach - Zdjęcie główne

foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaStowarzyszenie "Co się to porobi?" z Chojna otrzymało niemal 7,5 tys. zł wsparcia na stworzenie Ogniska Muzyki Tradycyjnej. Chętni będą mogli nauczyć się grać na duchach, a być może i zasilić szeregi Kapeli Dudziarskiej z Chojna.
reklama

Stowarzyszenie "Co się to porobi z Chojna" jest jedną z trzynastu organizacji w kraju, które dostaną dotacje z Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach programu Ogniska Muzyki Tradycyjnej. Ma on na celu upowszechnienie umiejętności gry na instrumentach, śpiewu i tańca wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, poprzez właśnie lokalne Ogniska Muzyki Tradycyjnej i tworzenie ich ogólnopolskiej sieci.

- Program jest skierowany do praktyków muzyki i tańca tradycyjnego, którzy chcieliby przeprowadzić projekty pilotażowe, umożliwiające rozpoczęcie współpracy z lokalnymi instytucjami - w oparciu o autorskie koncepcje, zarówno w nauczaniu muzyki tradycyjnej, jak i praktykowaniu sztuk tradycyjnych - komentuje Piotr Piszczatowski, koordynator Pracowni Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMiT. - Istotnym elementem projektu powinno być zatem umożliwienie jego uczestnikom wspólnego muzykowania, gdzie śpiew i taniec będą służyć budowaniu tożsamości i więzi w społecznościach lokalnych.

W Chojnie będą uczyć gry na dudach. Powstanie Ognisko Muzyki Tradycyjnej

Stowarzyszenie "Co się to porobi?" z Chojna, za otrzymane pieniądze, chce popularyzować grę na dudach. 

- W ramach tego dofinansowania zorganizujemy naukę gry na dudach, aby pozyskać adeptów do Kapeli Dudziarskiej z Chojna. Prowadzącym zajęcia będzie Piotr Górecki - dudziarz, mistrz gry na dudach wielkopolskich, członek Kapeli Piotra i Pawła ze Stęszewa - wyjaśnia Kamila Majerowicz ze stowarzyszenia "Co się to porobi?".

Dodała, że zajęcia są przewidziane dla 4 osób i będa się odbywały od lipca do końca października, co 2 tygdonie.

- Już mamy chętnych, ale jeśli coś się zmieni to ogłosimy nabór - podsumowała.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama