reklama

Warsztaty malarskie w domu kultury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaJan Marciniak i Eliza Banaszkiewicz, w ramach „Artystycznych ferii” w domu kultury, prowadzili w pracowni plastycznej im. Zb. Łukowiaka „Dwudniowe warsztaty malarskie” pod hasłem „Inspiracje malarstwem Tadeusza Makowskiego”. Wzięło w nich udział ok. 20. dzieci, w wieku 7 - 14 lat.
reklama

Pierwszy dzień zajęć poświęcony był malowaniu akrylami, drugi wykonaniu kukiełek na patyku. Dzieci w swoich pracach wykorzystywały motywy z reprodukcji obrazów Tadeusza Makowskiego.

Tadeusz Józef Makowski (ur. 29 stycznia 1882 w Oświęcimiu, zm. 1 listopada 1932 w Paryżu) studiował w latach 1902-1906 filologię klasyczną i polską na Uniwersytecie Jagiellońskim i prawie równocześnie - w latach 1903 -1908 - malarstwo na ASP w Krakowie u Jana Stanisławskiego i Józefa Mehoffera.

Na przełomie 1908/1909 wyjechał do Paryża, gdzie mieszkał do końca życia, początkowo ulegając wpływom kubistów. W późniejszym okresie nastąpił zwrot ku studiom z natury. Malował pejzaże ze sztafażem w duchu naiwnego realizmu i stylizowane kompozycje figuralne. Wykorzystując i przetwarzając w poetyckiej wyobraźni wpływy polskiej sztuki ludowej i współczesnych naiwnych realistów, wypracował indywidualny styl. Częstym tematem jego obrazów były dzieci w scenach z życia wiejskiego, teatralnych, maskaradowych i karnawałowych, w prymitywizowanej i częściowo geometryzowanej formie.

reklama

Zmarł na skutek wylewu krwi do mózgu i został pochowany na cmentarzu Les Champeaux w Montmorency.

Źródło: Wikipedia

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama