Reklama

Wystawa fotografii Sylwii Erbert-Hoji w "Galerii na piętrze"

Opublikowano:
Autor:

Wystawa fotografii Sylwii Erbert-Hoji w "Galerii na piętrze" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W działającej przy sierakowskim gimnazjum „Galerii Na Piętrze” odbył się wernisaż wystawy zdjęć Sylwii Erbert-Hoji „Zobaczone - zatrzymane”. Eksponowane prace nie są „czystą” fotografią, autorka określa je jako „obiekty fotograficzne”. Powstają poprzez łączenie kadrów konkretnych, istniejących budowli, jak zamki, skanseny, klasztory czy wiejskie chałupy. Pojawiają się też faktury - kamień, stare drewno, mur czy okna. Najważniejszą rolę pełni jednak światło. - W architekturze odnajduję zatrzymany czas, ślad ludzkiego istnienia i funkcjonowania - powiedziała artystka. - Ślad, który dziś pozostaje tylko tajemnicą i wyobrażeniem tego, co było.

Konstruowana z wycinków nowa rzeczywistość nabiera na pracach Sylwii Erbert-Hoji wymiarów sakralnych. Jednocześnie fascynuje, kusi tajemnicą, ale również niepokoi zawartymi w nich emocjami, głównie związanymi z przemijaniem.

Wymowa fotografii podkreślona jest ich formatem. Artystka często rezygnuje z typowego kwadratu czy prostokąta, dopasowując kształt obiektu do jego treści i koncepcji plastycznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE