Reklama

Zmarł były wieloletni sołtys Topólki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarł były wieloletni sołtys Topólki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Odeszła kolejna osoba związana z miejskogóreckim samorządem. Zmarł Henryk Wojciechowski - były już sołtys Topólki - najmniejszej wioski w gminie.

Henryk Wojciechowski urodził się 18 stycznia 1946r. w Roszkowie, ale później przeniósł się do Topólki. Był działaczem społecznym, cieszącym się autorytetem wśród mieszkańców najmniejszej wsi w gminie, czego dowodem było pełnienie przez niego funkcji sołtysa i to przez wiele lat.
 
Sołectwo Topólka powstało dopiero w 1991 roku, właśnie dzięki jego staraniom. Przez kolejne lata Henryk Wojciechowski dbał o wieś i rezprezentował mieszkańców swojej miejscowości. Włodarzem wioski był do 2011 roku. W kolejnych wyborach już nie startował. Zastąpiła go Monika Szydłowska, pełniąca tę funkcję także obecnie.
 
Henryk Wojciechowski zmarł w środę, 19 października 2022r.. Miał 76 lat.
 
- Był człowiekiem zaangażowanym w życie sołectwa. Zawsze otwarty na współpracę, pracowity i oddany lokalnej społeczności. Taki właśnie pozostanie w naszej pamięci. Rodzinie śp. Henryka Wojciechowskiego składam kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia - zaznacza  Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki.
Pogrzeb byłego sołtysa odbędzie się jutro (21 października) o godzinie 15.00 w Konarach.
 
W środę, 19 października, w wieku 66 lat zmarł również wiceburmistrz Miejskiej Górki - Adam Bandura.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE