Reklama

Zmarł Kazimierz Chudy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Zmarł Kazimierz Chudy - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Dzisiaj, 24 maja 2023 r., w nocy, w wieku 77 lat, zmarł Kazimierz Chudy. Był wieloletnim wójtem Gminy Pakosław, a od maja 2022 roku - radnym sejmiku wojewódzkiego.

Reklama

Kazimierz Chudy brał czynny udział w przywróceniu Gminy Pakosław na mapę Polski. Udało się to w październiku 1982 roku. Wtedy został wybrany na naczelnika gminy. Funkcję tę pełnił do 1990 roku.

W tym samym roku w Polsce miała miejsce zmiana ustrojowa. Jedno w Gminie Pakosław pozostało bez zmian - nadal na jej czele stał Kazimierz Chudy, tym razem zostając wybranym na stanowisko wójta. Do 2018 roku kierował Gminą Pakosław. Od 30 maja 2022 roku pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, zastępując zmarłą koleżankę, Joannę Król-Trąbka.
  
Prywatnie mąż i kochający dziadek. Wolny czas poświęcał na swoje hobby. Był zapalonym modelarzem, który nie bał się wyzwań i składał nawet najbardziej wymagające modele statków. Później z dumą je prezentował. W 2021 roku był jednym z założycieli Klubu Marynistycznego NAUTA w Pakosławiu.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

[Godz. 10.00] 

Pojawiają się pierwsze kondolencje.

Z wieloletnim członkiem honorowym pożegnali się strażacy z OSP Pakosław.

- Po długoletniej walce z chorobą w nocy zmarł członek honorowy, a także były Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pakosławiu, druh Kazimierz Chudy. Dziękujemy druhu za lata wspólnej działalności na niwie strażackiej - przekazali druhowie.

Nie zabrakło również pożegnania od władz powiatu.

- Kazimierz Chudy był osobą niezwykle lubianą i szanowaną w środowisku samorządowców. Kochał swoją Małą Ojczyznę i utrwalał jej dzieje stając się współautorem książek i opracowań. Zapamiętamy go jako człowieka ambitnego, pracowitego i pełnego zaangażowania. Jego śmierć jest wielką stratą dla nas wszystkich. Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia - czytamy w mediach społecznościowych Powiatu Rawickiego.

[Godz. 12.00]

Msza żałobna odbędzie się 26 maja 2023 r. (piątek) o godzinie 11:00 w kościele parafialnym w Pakosławiu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE