Reklama

Zmarła Jadwiga Domańska. Nauczycielka, choreografka i była radna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarła Jadwiga Domańska. Nauczycielka, choreografka i była radna - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarła Jadwiga Domańska z Miejskiej Górki. Była nie tylko znaną i lubianą nauczycielką muzyki, ale założycielką dwóch ważnych zespołów tanecznych i autorką szkolnych hymnów.

Jadwiga Domańska urodziła się 4 kwietnia 1955 roku w Lesznie. Szkołę Podstawową kończyła w Miejskiej Górce (1962-1970 r.). Równocześnie z nauką w podstawówce uczęszczała do Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawiczu (1965-1970 r.). Następnie ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu (1970-1974 r. ).

W szkole Jadwiga Domańska pracowała ponad 30 lat

Po zdaniu matury, została przyjęta do Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej im. Leona Shillera w Łodzi (1974-1976 r. ). Jako jej absolwentka wróciła do Miejskiej Górki . Ukończyła Roczne Studium Pedagogiczne w Poznaniu (1982-1983 r. ). Pracując w szkole rozpoczęła naukę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy na kierunku wychowanie muzyczne (1984-1989 r. ), gdzie uzyskała tytuł magistra.

W 2000 roku zapisała się na kurs kwalifikacyjny w Lesznie - na kierunku wychowanie do życia w rodzinie. Po ukończeniu nauki Jadwiga Domańska zdobyła zawód nauczyciela o specjalizacji: muzyka, sztuka oraz wychowanie do życia w rodzinie.

Jadwiga Domańska swoją karierę zawodową związała z młodzieżą. Przepracowała w szkole ponad 30 lat - w Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce, a następnie w miejscowym Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka. Była nauczycielem gry na instrumentach muzycznych w Ognisku Muzycznym w Rawiczu.

Jadwiga Domańska lubiła działać na rzecz gminy i lokalnej społeczności

Jest autorką Hymnu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce (muzyka, tekst) oraz kompozytorem muzyki do hymnu Zespołu Szkół im. St. Mikołajczyka.

Jako wieloletni dyrygent chóru "Góreczanki", odnosiła sukcesy i promowała kulturę lokalną. Była założycielką zespołu tanecznego „PERFEKT”, z którym uczestniczyła wielokrotnie w Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie - odnosząc liczne sukcesy. W 1995 roku wraz z zespołem tanecznym wystartowała w „Telewizyjnym Turnieju Najmłodszych ” - organizowanym przez Telewizję Polsat.

W 2005 roku założyła kolejny zespół taneczny - „PAKĘ” w Pakosławiu. Jako propagatorka kultury, założycielka i dyrygentka szkolnego chóru „ZOZOLIKI” otrzymała Złote Pasmo w przeglądzie chórów szkolnych ” Śpiewająca Polska” regionu leszczyńskiego.

Pracując na rzecz gminy przygotowywała programy artystyczne z okazji uroczystości powiatowych, gminnych i kościelnych. Prowadzony przez nią zespół wokalny działający przy miejskogóreckim zespole szkół odnosił sukcesy w całym regionie. W swojej karierze zawodowej była odpowiedzialna za przygotowanie programów artystycznych związanych z obchodami Dni Miejskiej Górki, Dni Rawicza, dożynek gminnych oraz powiatowych.

W latach 2002- 2005 była radną rady miejskiej.

Za działalność kulturalną na rzecz regionu oraz za pracę z młodzieżą i wkład w rozwój oświaty w gminie otrzymała: Brązowy Medal Komisji Narodowej i Srebny Medal Komisji Edukacji Narodowej (2008 r.).

Śmierć Jadwigi Domańskiej zasmuciła wiele osób

 

"Z ogromnym bólem w sercu przyjęłyśmy dziś wiadomość o odejściu założycielki zespołu Tanecznego PAKA - Jadwigi Domańskiej. Pani Jadziu, zostaniesz na zawsze w naszych sercach, bo bez Pani nie byłoby PAKI i nie byłybyśmy tu, gdzie jesteśmy teraz. Dziękujemy za każde dobre słowo, za każdy niezapomniany trening i choreografie taneczne, które można wspominać godzinami. Nikt nie powtórzy tego, co Pani zdążyła zrobić na scenie. Pamiętaj Pani Jadziu, że tańczymy dla Ciebie i będziemy zawsze tancerzom opowiadać, dzięki komu pokochałyśmy taniec" - napisały Kasia i Ania, instruktorki zespołów PAKA i PERFEKT na profilach w mediach społecznościowych. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy