Reklama

Znika drużyna seniorska. "Jesteśmy zmuszeni podjąć najtrudniejszą dla nas decyzję"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Znika drużyna seniorska. "Jesteśmy zmuszeni podjąć najtrudniejszą dla nas decyzję" - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez pięć lat funkcjonowała seniorska ekipa kobiet KA 4 resPect. Początkowo drużyna grała w powiecie gostyńskim. Od połowy 2020 roku piłkarki trzecioligowca występowały w Pakosławiu.

Reklama

Za ekipą dziesięć spotkań, rozegranych jesienią 2022 roku. Zespół KA 4 wywalczył piętnaście punktów. Pięciokrotnie drużyna seniorek wygrywała, a także pięciokrotnie schodziła z murawy bez punktów. Zajmowała siódme miejsce w tabeli. Tej pozycji na pewno już nie poprawi. 

- Zarząd KA 4 resPect z przykrością informuje, iż z przyczyn kadrowo-finansowych zespół seniorski nie przystąpi do rozgrywek w drugiej rundzie III ligi kobiet w sezonie 2022/2023. Pragniemy zapewnić, że decyzję poprzedziły wielogodzinne analizy obecnej sytuacji klubu oraz wnikliwa ocena najbliższej przyszłości - czytamy w oświadczeniu klubu.

Drużyna powstała w 2018 roku. Zbudowała silną pozycję na szczeblu trzeciej ligi. W tym czasie wywalczyła też, m.in. Puchar Polski na szczeblu województwa. Choć w obecnie trwających rozgrywkach zespół zajmował lokatę w środku tabeli III ligi makroregionalnej, nie wszystko układało się po jego myśli. Z końcem listopada współpracę zakończył trener Paweł Janas oraz trener bramkarek - Damian Walkowiak. Odeszło także pięć zawodniczek. 

- Ostatnie miesiące przyniosły wiele przykrych i kłopotliwych sytuacji, które wpłynęły na podjętą decyzję. Szczególnie problematyczna okazała się wąska kadra zespołu i rezygnacja z występów w najbliższej rundzie kilku czołowych zawodniczek. Mimo wielu prób uzupełnienia braków kadrowych, sytuacji nie udało się rozwiązać na tyle, by z nadziejami przystąpić do rundy rewanżowej. Dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom funkcjonowania klubu w przyszłości - oświadczył zarząd klubu. - Kierując się racjonalizmem jesteśmy zmuszeni podjąć najtrudniejszą dla nas decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek i rozwiązaniu sekcji seniorskiej KA4 resPect.

Pod oświadczeniem klubu w mediach społecznościowych pojawiły się podziękowania od innych ekip za sportową rywalizację, ale i słowa od kibiców. 

- Niestety, brak pomocy na niższych szczeblach, brak ujęcia tego w nowej strategii piłki nożnej kobiet, którą tak wszyscy się cieszą. Kluby 3 ligi są zostawione same sobie i taka jest prawda, jeśli chodzi o finanse, cięcia kosztów przez samorządy, sponsorów. Powtórzę, brak wsparcia z góry i takie są efekty (jeśli chodzi o finanse). Bardzo mi przykro - skomentował jeden z internautów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE