Reklama

Jaką polisę na życie warto posiadać w ciąży?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: www.pexels.com

Jaką polisę na życie warto posiadać w ciąży? - Zdjęcie główne

foto www.pexels.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Ciąża to wyjątkowy stan, w którym warto zadbać o jak najlepszą opiekę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy, które zapewniają świadczenia w okresie ciąży, takie jak np. jednorazowa wypłata z tytułu urodzenia dziecka. To jednak nie wszystko. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie na życie warto posiadać w ciąży.

Ubezpieczenia na życie - co oferują ciężarnym?

Jeśli szukasz specjalnych ubezpieczeń dla kobiet w ciąży, to musisz wiedzieć, że takowych nie ma. Ubezpieczyciele zazwyczaj wplatają świadczenia dla kobiet ciężarnych w dodatkowe umowy ubezpieczenia na wypadek śmierci. Najbardziej popularnymi polisami na życie są ubezpieczenia grupowe, obejmujące nie tylko samego ubezpieczonego, ale także małżonka i dzieci. Co można znaleźć w takich rodzinnych ubezpieczeniach na życie? Są to zdarzenia takie jak:

  • urodzenie się dziecka,
  • urodzenie martwego noworodka,
  • wada wrodzona dziecka.

 

Co istotne, świadczenia z tego tytułu wypłacane jest jednorazowo. W przypadku urodzenia się dziecka bardzo często są to kwoty w wysokości 1000-1500 zł. Taki zastrzyk finansowy można przeznaczyć np. na wyprawkę dla maluszka. Z kolei w tych bardziej przykrych okolicznościach, ubezpieczyciele wypłacają nawet 3500 zł.

Czasem towarzystwa ubezpieczeniowe oferują połączenie indywidualnego ubezpieczenia na życie z pakietem zdrowotnym (medycznym) lub samą polisę zdrowotną. Dzięki temu możliwe jest bezpłatne korzystanie z nielimitowanych konsultacji u ginekologa, niezbędnych badań diagnostycznych zarówno kobiety, jak i płodu, a czasem także bezpłatnego znieczulenia przy porodzie. Niektóre polisy oferują ponadto niezwykle komfortowe warunki porodu w prywatnych placówkach i opiekę położniczą i/lub pielęgniarską.

 

O ubezpieczeniu warto pomyśleć jeszcze przed ciążą!

Jeśli kobieta jest już w ciąży, to niestety nie będzie mogła skorzystać ze świadczeń oferowanych przez ubezpieczenie dla kobiety w ciąży. Zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umowy, polisa na życie i zdrowie obejmuje zdarzenia występujące już po zawarciu umowy. W dodatku – w przypadku właśnie ciąży – okres karencji to najczęściej 6, a czasem nawet 12 miesięcy. Wyjątkiem są tu ubezpieczenia grupowe u pracodawcy. Zdarza się, że możliwe jest przystąpienie do nich bez okresu karencji.

 

Czy ubezpieczenie na życie w ciąży jest drogie?

Koszt każdego ubezpieczenia na życie zależy m.in. od stanu zdrowia, wieku oraz wykonywanego zawodu. Duże znaczenie ma także rodzaj polisy – zwykle polisy rodzinne (grupowe) są nieco tańsze od ubezpieczenia indywidualnego. Do tego trzeba wziąć pod uwagę ewentualne umowy dodatkowe. Najbardziej podstawowa polisa zazwyczaj kosztuje około 55-60 zł miesięcznie, natomiast bardziej rozszerzony zakres to koszt często od 90 do powyżej 100 zł miesięcznie.

Chcąc wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie z rankomat.pl, można skontaktować się osobiście z agentem ubezpieczeniowym wybranej firmy lub skorzystać z internetowych porównywarek ubezpieczeń, np. rankomat.pl. Dzięki temu z pewnością uda się dobrać polisę dopasowaną do tych specjalnych potrzeb.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy