Reklama

Leasing maszyn - co warto wiedzieć?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały partnera

Leasing maszyn - co warto wiedzieć? - Zdjęcie główne

foto Materiały partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Czy Tobie również wydaje się, że możliwy jest jedynie leasing samochodów firmowych? Nic bardziej mylnego! Jest to sposób finansowania zakupu także wielu innych maszyn i urządzeń!

Obecnie mówi się, że leasing jest najpopularniejszym instrumentem finansowania zakupu środków trwałych. Nic dziwnego - często jest to jedyna dostępna opcja dla młodych i małych firm, które nie mogą wziąć kredytu, a jednak potrzebne są im pojazdy i maszyny do rozwoju działalności. Aczkolwiek warto wiedzieć, że leasing ma także atrakcyjną konstrukcję, dlatego decydują się na niego także duże i rozwinięte firmy. Co jeszcze warto wiedzieć? Sprawdź!

 

Jakie dokładnie maszyny i urządzenia można wziąć w leasing?

Możemy śmiało stwierdzić, że w leasing możemy wziąć praktycznie każdy przedmiot, który jest niezbędny w biznesie. Jedynym ograniczeniem jest tutaj zatem wyobraźnia przedsiębiorcy, ale pamiętajmy, że jeśli będziemy chcieli wziąć w leasing nietypowe urządzenie, to możemy mieć problem ze znalezienie leasingodawcy. Poza tym w takich przypadkach zazwyczaj przeprowadza się ocenę wniosku leasingowego na podstawie wiarygodności finansowej leasingobiorcy, co często stanowi problem. 

Należy mieć też na uwadze, że firmy leasingowe zazwyczaj specjalizują się w jednym lub maksymalnie kilku sektorach rynkowych. Dlatego, gdy chcemy złożyć wniosek o leasing, to najlepiej znaleźć leasingodawcę, który doskonale zna daną branżę. 

 

Czy można wziąć w leasing używane maszyny?

Choć większość decyduje się na wzięcie w leasing nowych przedmiotów, to jednak firmy leasingowe bardzo często oferują także używane urządzenia. Takie firmy pomagają w ich nabyciu, lecz ważny jest wiek takich maszyn - po zakończeniu umowy leasingu nie może on przekroczyć 8-10 lat. Przykład: jeśli chcemy wziąć w leasing 4-letnie urządzenie, to będziemy mogli go leasingować przez około 4-6 lat. Generalnie jednak wiele zależy od tego, jakiego wybierzemy leasingodawcę. 

 

Leasing maszyn i urządzeń dla nowych firm

Jesteś zainteresowany ofertą na leasing maszyn? Zapewne więc zastanawiasz się, czy możesz dokonać tego już teraz, czy musisz odczekać pewien czas. W dużej mierze jest to uzależnione od procedur stosowanych przez wybraną firmę leasingową. Najczęściej trzeba odczekać rok, by móc wziąć przedmioty w leasing, ale nie zawsze. Wiele firm otrzymuje leasing już na samym starcie działalności - zazwyczaj jednak dzięki wysokiej opłacie wstępnej lub poręczycielowi. To, czy uda nam się uzyskać leasing, zależy także od typu leasingowego przedmiotu, jak i od kondycji finansowej ewentualnego przyszłego leasingobiorcy. 

Wejdź na stronę https://vleasing.pl, wypełnij wniosek i sprawdź warunki finansowania. Zespół specjalistów pomoże Ci w wybraniu najlepszej oferty, dopełnieniu wszelkich formalności i w negocjowaniu z podmiotem finansującym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy