reklama
reklama

Praca na wakacjach, czy wakacje po pracy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.freepik.com

Praca na wakacjach, czy wakacje po pracy? - Zdjęcie główne

foto www.freepik.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Chcesz zrobić sobie krótką przerwę w nauce lub pracy i wyjechać na wakacje? Super! Tylko, co zrobić, kiedy fundusze Ci na to nie pozwalają? Rozwiązaniem jest wyjazd do pracy połączony z wakacjami lub jeszcze lepiej: udanie się na wakacje, podczas których coś zarobisz. Czy jest to możliwe? Sprawdź!
reklama

Lato – okazja do pracy i wypoczynku

Lato to sezon planów urlopowych. Są jednak osoby, które marzą o wypoczynku, ale nie mają na taki wyjazd odpowiednich funduszy. Rozwiązaniem może być więc połączenie pracy i wakacji. Jak to możliwe?! Znaleźć pracę w okresie urlopowym i to jeszcze taką, która da szansę na wypoczynek?

Pomysł, że lato nie jest dobrą porą na szukanie pracy, to paradygmat, który należy już do przeszłości, kiedy w lipcu i sierpniu firmy zamykały się na wakacje. Obecna rzeczywistość jest inna. Co prawda wiele osób w tych miesiącach wyrusza na upragniony urlop, ale dlaczego nie można połączyć wakacji z pracą? W letnich miesiącach konkurencja ze strony innych kandydatów może być mniejsza, bo są tacy, którzy chcą skorzystać z dobrej pogody, więc pozostawiają poszukiwania pracy na wrzesień. Im mniej osób aplikuje na wolne stanowisko, tym większe są szanse, że Twoja kandydatura zostanie przyjęta.

Lato to także czas, kiedy pojawiają się sezonowe miejsca pracy, zwłaszcza w ciepłych krajach i miejscowościach, które w gorącym sezonie przeżywają boom turystyczny. Rośnie zapotrzebowanie na kandydatów dla branży restauracyjnej i hotelarskiej. W turystyce potrzeba pracowników sezonowych, a to dobry sposób na połączenie pracy z wakacjami. Jak to zrobić?

  • Możesz na przykład rozważyć pracę w hotelu w Egipcie i przy okazji korzystać z uroków miejsca, w którym się znajdujesz.
  • Możesz wyjechać na urlop do Grecji i kiedy odpoczniesz na miejscu poszukać pracy, by pobyć w tym kraju dłużej.
 

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, pamiętaj, by przed podróżą za granicę wykupić ubezpieczenie podróżne online na rankomat.pl.

Moda na workation

Połączenie pracy z wypoczynkiem poza miejscem zamieszkania to coraz popularniejszy trend. Szczególnie chętnie korzystają z niego młode osoby, studenci, którzy poszukują z jednej strony wypoczynku, a z drugiej dorobienia do skromnego budżetu. Moda na wakacje połączone z pracą nazywana jest workation. Jest to zbitka dwóch angielskich słówek: work, czyli praca oraz vacation, czyli wakacje.

Taką formę zarobku i odpoczynku można rozważyć nie tylko za granicą, ale także w kraju. Wyjazd do nadmorskiego kurortu lub górskiej miejscowości jest szansą na znalezienie pracy i poprzebywanie w pięknych okolicznościach przyrody. Możesz też poszukać firm, które gwarantują Ci darmowy pobyt i wyżywienie w ramach pracy na ich zlecenie. Workation możesz również poprowadzić w inny sposób. Jeśli pracujesz zdalnie i nie chcesz brać urlopu, a też nie musisz stawiać się raz w tygodniu w siedzibie firmy, możesz wyjechać na dłuższe wakacje i korzystać z możliwości pracy na odległość. Pamiętaj, żeby wcześniej sprawdzić, czy w wybranym miejscu znajdziesz warunki (ciszę, połączenie z Internetem itd.) do wykonywania swoich obowiązków.

Praca na wakacjach lub wakacje po pracy są jak najbardziej możliwe. Potrzeba tylko chęci i odrobiny organizacji.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama