reklama

Skóra głowy – skąd się biorą jej problemy?

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Skóra głowy – skąd się biorą jej problemy? - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Łupież, uporczywy świąd, a może nadmierne przetłuszczanie? To tylko kilka z najczęściej spotykanych problemów skóry głowy. Jak się ich pozbyć? Najważniejsze będzie zlokalizowanie źródła nieprzyjemnych objawów. Co może powodować problemy ze skalpem?

Niewłaściwa pielęgnacja najczęstszym problemem

Dokucza Ci nadmierne przetłuszczanie się włosów i łupież, a żeby temu zapobiec, stosujesz drogeryjne szampony przeciwłupieżowe? A może lubisz kłaść się spać z mokrymi, świeżo umytymi włosami? Nie tędy droga! To właśnie stąd mogą brać się Twoje kłopoty ze skórą głowy.

Pierwszym krokiem do uporania się z problemami skalpu, jest stosowanie odpowiednich kosmetyków i wyrobienie dobrych nawyków pielęgnacyjnych. Bardzo ważnym etapem jest oczyszczanie skóry głowy. Na co dzień używaj szamponów z delikatnym detergentem. Raz w tygodniu możesz użyć mocniejszego kosmetyku. Koniecznością jest także peeling do skóry głowy – pomoże złuszczyć martwy naskórek, odblokuje ujścia gruczołów łojowych i skutecznie je doczyści.

Dobrym pomysłem będą także wszelkiego rodzaju wcierki i sera do skóry głowy. Dobierz odpowiedni kosmetyk do swojego problemu i zwróć uwagę na skład – niektóre produkty mogą zawierać alkohol i drażniące ekstrakty, które nie sprawdzą się przy przesuszonej i podrażnionej skórze. Pamiętaj również o dosuszaniu włosów – wilgotna skóra przykryta włosami bez dopływu powietrza to wprost idealne miejsce do rozwoju grzybów i bakterii.

 

Czynniki zewnętrzne i wewnętrzne

Pielęgnacja to nie jedyny czynnik, który ma znaczący wpływ na stan Twojego skalpu. Kolejnymi z nich są czynniki zewnętrzne. Każda z pór roku charakteryzuje się określonymi warunkami pogodowymi. Latem mamy do czynienia z wysokimi temperaturami i szkodliwym wpływem promieniowania UV. Nie pozostają one bez znaczenia dla skóry głowy – może się łatwo przesuszać, swędzieć i łuszczyć się. By temu zaradzić, staraj się unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce i regularnie oczyszczać oraz nawilżać skórę głowy.

Zimą warunki również są wymagające. By ustrzec się przed zimnem, na naszych głowach często lądują czapki. To od nich może brać się część naszych problemów. Skóra ma utrudniony przepływ powietrza, przez co może się przegrzewać i nadmiernie przetłuszczać. By minimalizować te skutki, warto wybrać oddychające materiały czapek i regularnie dbać o prawidłowe nawilżanie skalpu.

Niektóre kłopoty ze stanem skóry głowy mogą też brać swój początek w chorobach genetycznych czy problemach z gospodarką hormonalną. Atopowe zapalenie skóry, dojrzewanie czy stany wywołane przewlekłym stresem mogą przyczyniać się do powstawania problemów skórnych.

 

To także może wpływać na stan Twojego skalpu

Przemęczenie, niedobór snu, życie w pędzie i zła dieta – te czynniki bezsprzecznie wpływają negatywnie na stan całego organizmu. Dla skalpu również nie są one obojętne. Brak odpowiednich składników odżywczych i wyniszczający stres bez czasu na regenerację to prosta droga do problemów ze skórą głowy.

Choć może nie być to łatwe, zrób sobie przysługę i zmień nieco swoją rutynę. Wzbogać swoją dietę w witaminy, minerały i cenne tłuszcze oraz pij wystarczająco dużo wody. Staraj się wysypiać i choć na chwilę zatrzymywać w codziennym pędzie. Zauważysz różnicę nie tylko na głowie!

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy