Reklama

Wyjazd zagraniczny a ubezpieczenie samochodu - co warto wiedzieć?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: www.freepik.com

Wyjazd zagraniczny a ubezpieczenie samochodu - co warto wiedzieć? - Zdjęcie główne

foto www.freepik.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Wyjazdy zagranicznie podczas pandemii wiążą się ze zwiększonym ryzykiem, dlatego wykupowanie dodatkowego ubezpieczenia na samochód jak i na pasażerów ma ogromne znaczenie. W ten sposób można zaoszczędzić sobie wielu dodatkowych wysokich kosztów.

Polacy lubią wyjazdy zagraniczne i część z nich nie podróżuje samolotami czy pociągami, a własnymi autami. W ten sposób można bezpieczniej i taniej dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Warto upewnić się, że mamy ważne ubezpieczenie OC i dodatkowo warto zabrać ze sobą Zieloną Kartę. W niektórych europejskich krajach, aby przekroczyć granicę nawet tranzytem taka karta jest potrzebna. W Polsce można ją otrzymać za darmo, a na granicy trzeba będzie za nią sporo zapłacić.

Kupować czy nie kupować ubezpieczenia?

Poza obowiązkowym OC nic więcej nie trzeba kupować. Nie oznacza to, że nie warto tego zrobić. Tym bardziej warto mieć dodatkowe zabezpieczenie. Sytuacje poza granicami kraju są nie do przewidzenia i co grosza mogą wiązać się z wysokimi kosztami. Warto sprawdzić porównywarkę ubezpieczeń https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenia-samochodu-na-wyjazd-za-granice/, dzięki której można o wiele szybciej dotrzeć do atrakcyjnych ofert. OC posiadane przez kierowcę działa tylko wtedy, kiedy on sam nie jest sprawcą zdarzenia drogowego. Dobrym pomysłem będzie skorzystać z dodatkowego rozszerzonego ubezpieczenia dla wszystkich uczestników wycieczki i dla samochodu. Wyjeżdżając zagranicę warto sprawdzić, jakie wiążę się koszty holowania, czy leczenia. To przekona wiele osób do tego, aby wykupić ubezpieczenie.

Ubezpieczenie Assistance na podróż

Kupując ubezpieczenie assistance można wybrać różne jego wersje. Tańszy mini assistance ma pewne obostrzenia, co warto sprawdzić zanim umowa zostanie podpisana. Bardzo ważne jest to, aby na czas podróży mieć zapewnione holowanie w razie awarii samochodu. Koszty holowania po autostradach są bardzo wysokie, dlatego zabezpieczenie się jest bardzo ważne. Wiele towarzystw oferuje w cenie naprawę na miejscu czy też samochód zastępczy. Warto sprawdzić czy ubezpieczenie Assistance obowiązuje w Polsce czy też poza granicami kraju?  Im więcej zawiera ubezpieczenie tym bezpieczniej można jeździć po kraju czy za granicą. W ten sposób w razie jakichkolwiek problemów z samochodem można wezwać na miejsce pomoc. Koszty związane z pomocą pokrywane są z ubezpieczenia i klient nie musi niczego płacić z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie dla wyjeżdżających za granicę

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne to świetny pomysł. Koszty na całą rodziną nie są wysokie, ale można zyskać bardzo dużo. Leczenie szpitalne czy wizyty u zagranicznych lekarzy są bardzo drogie. Można także ubezpieczyć bagaże, elektronikę czy odwołaniem noclegów. Opcji do wyboru jest bardzo dużo. Każdy ubezpieczyciel ma inną ofertę do zaproponowania, dlatego zapoznanie się z jej warunkami jest bardzo ważne. Na stronie ubezpieczamy-auto.pl można wyszukać ubezpieczenia, jakie będzie na czas wyjazdu dla wszystkich najkorzystniejsze. Ceny ubezpieczenia są bardzo atrakcyjne, co zachęca do ich wykupowania. Porównanie dostępnych ofert zajmuje chwilę. W ten sposób każda zainteresowana osoba znajdzie ofertę dopasowaną do swoich wymagań i oczekiwań.

Dodatkowe ubezpieczenie to świetny pomysł. Nie jest obowiązkowe, ale każde zabezpieczenie od kosztów, które trzeba będzie ponieść jest dobre. Im lepsza umowa tym więcej można zyskać będąc poza granicami kraju. Jedna wizyta u lekarza lub mała awaria samochodu zwraca koszt ubezpieczenia wcześniej wykupionego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy