reklama

Zawód elektryk – dołącz do grona poszukiwanych fachowców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Zawód elektryk – dołącz do grona poszukiwanych fachowców - Zdjęcie główne

foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez prądu. Elektryczność jest wykorzystywana w tak wielu dziedzinach życia, że nie sposób byłoby z niej zrezygnować. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na usługi elektryków rośnie nieprzerwanie od wielu lat. Wiąże się to możliwością rozwoju, wieloma ofertami pracy oraz przede wszystkim dobrym wynagrodzeniem. Jeżeli również pragniesz dołączyć do tego grona, zapoznaj się z naszym artykułem. Dzięki niemu dowiesz się, jak w łatwy sposób zdobyć niezbędne uprawnienia.

Na czym polega praca elektryka?

Wielu osobom wydaje się, że to monotonny zawód. Jednak nic bardziej mylnego. Zakres obowiązków elektryka może być bardzo różny w zależności od jego specjalizacji, miejsca pracy, a także doświadczenia. Oczywiście najczęściej elektrycy zajmują się montażem oraz konserwacją instalacji, w tym gniazdkami, oświetleniem, zabezpieczeniami czy tablicami rozdzielczymi. Oczywiście tego typu elementy przed zainstalowaniem wymagają także opracowania projektu, czym również zajmują się fachowcy z tej dziedziny. Niektórzy będą bardziej odnajdywać się w pracach serwisowych, diagnozując i naprawiając usterki. Urządzenia oraz instalacje muszą być także na bieżąco sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. Dlatego do obowiązków elektryka należy także testowanie oraz pomiar parametrów. Na początkowych etapach kariery często jest to również praca fizyczna, polegająca na kopaniu koryt pod przewody czy torowaniu kanałów. Jak widać, opcji jest naprawdę wiele i niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej o korzyściach w zawodzie elektryka na https://www.zawodelektryk.pl/dlaczego-warto/.

 

Miejsca pracy elektryka

Zawód ten wiąże się również z możliwością wyboru różnych miejsc zatrudnienia. Jako elektryk możesz podjąć pracę w firmie budowlanej, zajmującej się zakładaniem instalacji w nowo powstałych obiektach. Innym wariantem jest także zatrudnienie się w firmie serwisującej. Specjalistów z tego zakresu potrzeba również w przemyśle przy produkcji urządzeń elektrycznych czy naprawie maszyn przemysłowych lub linii produkcyjnych. Niektórzy elektrycy udzielają pomocy w nagłych potrzebach, pracując w pogotowiu energetycznym. Osoby zainteresowane motoryzacją mogą natomiast podjąć pracę w warsztatach samochodowych. To zawód, który da Ci również szansę na dopasowanie formy zatrudnienia do Twoich potrzeb. Możesz zdecydować się zarówno na stabilną pracę na etacie, jak i zostanie podwykonawcą dużej firmy, bądź założenie własnej działalności gospodarczej.

 

Jak zostać elektrykiem?

Od efektów pracy elektryka bardzo często zależy nie tylko sprawność zainstalowanych urządzeń, ale także bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego elektryk musi mieć gruntowną wiedzę oraz praktyczne umiejętności techniczne. Najszybszym sposobem na to, by je zdobyć, jest odbycie rocznego kursu. Jeśli nie masz czasu na ciągłe dojazdy i zależy Ci na jak najwygodniejszej formie nauki, wybierz kurs online oferowany przez Szkoły Partnerskie Viessmann. Wszystkie zajęcia odbywają się na żywo, więc w każdej chwili możesz zadać pytanie prowadzącemu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach, to nic straconego. Wszystkie są nagrywane i archiwizowane, byś mógł mieć do nich dostęp w dowolnym momencie. Oczywiście w tym zawodzie niezbędne są także umiejętności praktyczne, dlatego ta część nauki odbywa się w oddziałach szkoły. Wstępne zapisy oraz więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://www.zawodelektryk.pl/.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy