Reklama

Włamanie na stronę urzędu miejskiego? To WARNIK!

Opublikowano: wt, 17 sie 2021 11:20
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Włamanie na stronę urzędu miejskiego? To WARNIK! - Zdjęcie główne

Strona internetowa urzędu gminy | foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz pojawiły sie ostatnio wpisy w języku rosyjskim. Skąd cyrylica w gminnym serwisie? Czy doszło do włamania? O wyjaśnienie poprosiliśmy burmistrza.

- W naszej gminie jest coraz więcej cudzoziemców. Najliczniejszą grupę stanowią osoby rosyjskojęzyczne. Postanowiliśmy ułatwić im przechodzenie przez procedury administracyjne, integrację z mieszkańcami Rawicza czy docieranie do różnych informacji od oferty kulturalno-sportowej, do komunikacji z instytucjami i jednostkami działających na naszym terenie - wyjaśnia Grzegorz Kubik.

Na początek ma powstać informator w języku rosyjskim. Aby mógł powstać, gmina zbierze informacje o potrzebach cudzoziemców. Została przygotowana ankieta, w której zadane są pytania dotyczące m.in. powodów przyjazdu, długości pobytu, a także o to, z jakimi problemami boirykaja sieę obcokrajowcy po przyjeździe do Rawicza. Ankieta dostępna jest na stronie www.rawicz.pl urzędu miejskiego oraz na portalach społecznościowych prowadzonych przez gminę.

- Przez dwa miesiące zbierzemy materiały, na podstawie których powstanie informator gminny dla cudzoziemców, który chcemy wydać w przyszłym roku. Ankieta cały czas będzie dostępna a pojawiające się nowe tematy uzupełniane będą na www.rawicz.pl w specjalnej zakładce dedykowanej cudzoziemcom. Предлагаем вам заполнить анкету или связаться с командой WARNIK напрямую. – dodaje Michał Turski z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej rawickiego urzędu, który prowadzi temat jako pełnomocnik ds. NGO.

Działania skierowane do cudzoziemców gmina realizuje w ramach projektu WARNIK (Wielkopolskiej Akademii Rzecznictwa NGO i Kooperacji). Jest to wielkopolska inicjatywa realizowana przez 14 samorządów. Każdy z nich wybrał swój własny temat.  Pilotażowy „WARNIK Rawicza” jest właśnie projektem skierowanym do cudzoziemców przebywających na terenie gminy Rawicz.

Gmina zachęca cudzoziemców przebywających tutaj na stałe lub tymczasowo do bezpośredniego kontaktu.

Kontakt można nawiązać mailowo: [email protected] lub telefonicznie (65) 5467671/ В случае вопросов, обращайтесь: Михал Турски "Бюро по продвижению и связи с общественностью" офиса г. Равич. Контакты: электронная почта [email protected] или тел. (65) 5467671.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  niki

  Co za dzban pisze te artykuły? Jaka cyrylica? Grażdanka jak już

 • 5 miesięcy temu | ocena +16 / -8

  Pablo Emilio Escobar Gaviria

  Tak się zatraca własną kulturę i tożsamość narodową. Na początku małym kroczkami a później się nie obejrzymy i będziemy gośćmi we własnym kraju.

 • 5 miesięcy temu | ocena +21 / -3

  jak kulą w płot

  Rawicz jak zwykłe otwarty.....na poronione pomysły. Tu nie przybywają Rosjanie, lecz przede wszystkim Ukraińcy a różnice językowe są dość znaczne. Putek może się cieszyć, że w Rawiczu uważają, iż wszyscy przybysze ze wschodu są rosyjskojęzyczni.

 • 5 miesięcy temu | ocena +17 / -2

  nie tędy droga

  Typowo lewackie myślenie. Zamiast wymuszać pośrednio na obcokrajowcach naukę języka co już jest pewną formą asymilacji, to utwierdzamy ich w przekonaniu, że nie muszą nic robić bo lud tubylczy dostosuje się do nich. Polin naśladuje Zachód, który może i materialnie jest bogatszy, ale moralnie to już jest trup.

  • 5 miesięcy temu | ocena +6 / -3

   prawda

   Co prawda to prawda. Dobrze prawisz

 • 5 miesięcy temu | ocena +13 / -1

  Oddajcie nam nasz kraj

  Szkoda że w innych krajach tak się nie nosi Polaków na rękach.

 • 5 miesięcy temu | ocena +22 / -2

  A może by

  Może najpierw by się zajęli problemami mieszkańców Rawicza i okolic a nie cudzoziemców