Rolnikom podatek akcyzowy od zakupionego paliwa będzie zwracany za okres od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. Stąd, do wniosku o wypłatę pieniędzy należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie), stanowiące dowód zakupu paliwa w tym czasie. Wnioski będzie można składać od 1 lutego do 1 marca.
Przyznane już pieniądze rolnikom na konta będą przelewane od 1 do 30 kwietnia - na rachunek wskazany we wniosku.
- W przypadku producentów rolnych ubiegających się o zwrot podatku akcyzowego, którzy oprócz posiadania użytków rolnych, prowadzą także hodowlę bydła, do wniosku - poza fakturami VAT - muszą dołączyć też dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Musi on zawierać informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku - przypomina Karol Junory, szef miejskogóreckiego biura ARiMR.
Chcesz złożyć wniosek o zwrot akcyzy? Sprawdź, jak pracuje urząd
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną mającą wpływ na organizację pracy urzędów, zanim rolnik wybierze się do magistratu, powinien sprawdzić, w jaki sposób przyjmowani są petenci. Na przykład, rawiccy gospodarze, by móc złożyć wniosek, muszą się najpierw zarejestrować.
Rejestracji można będzie dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 9.00 pod numerem telefonu 65/546-54-47 - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz.
Z kolei, rejestracji, póki co, nie przewidziano w Jutrosinie.
- Zalecamy tylko, aby rolnicy ze złożeniem wniosku nie czekali do ostatniego możliwego dnia, tylko zrobili to już wcześniej, dzięki czemu unikniemy kolejek - mówi Jolanta Rybicka z jutrosińskiego magistratu.
Jaki limit zwrotu akzyzy za paliwo rolnicze na hektar?
Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2021 r. wynosi: 100 zł x ilość ha użytków rolnych oraz 30 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.