Reklama

Reklama

Samorządy z powiatu rawickiego kupią drzewa dla pszczół

Opublikowano: ndz, 11 kwi 2021 15:10
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Samorządy z powiatu rawickiego kupią drzewa dla pszczół - Zdjęcie główne

pszczoła miodna | foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Urząd marszałkowski dofinansuje sadzonki drzew miododajnych. - Pozwoli nam to na zakup 95 sztuk akacji, klonów i lip, które planujemy posadzić w okolicy Chojna - informuje zadowolony wójt Piotr Skrzypek. Wniosek Gminy Pakosław znalazł się wśród czterech rawickich samorządów, które otrzymały dofinansowanie.

Reklama

Samorząd wielkopolski jako pierwszy w Polsce dofinansowuje od czterech już lat zakup drzew miododajnych. - Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie wymieraniu pszczół. To bardzo ważne działanie, które podjęliśmy po rozmowach z pszczelarzami, którzy prosili o wsparcie - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Na dotacje przeznaczono w tym roku 1 mln 100 tysięcy zł, co pozwoli na zakup kilkudziesięciu tysięcy drzew.

Dotacje na drzewa miododajne dla samorządów z powiatu rawickiego

W 2021 roku wpłynęło 71 wniosków z wielkopolskich gmin i powiatów.- Drzewa miododajne zostaną posadzone przez 8 powiatów i 63 gminy. Zadanie realizowane na terenie naszego województwa cieszy się sporym zainteresowaniem i przeznaczone na ten cel fundusze są w pełni wykorzystane. Stałe zainteresowanie samorządów skutkuje nasadzeniem kolejnych dziesiątek tysięcy sadzonek, które wspierają pszczelarstwo i urozmaicają krajobraz - podkreśla Krzysztof Grabowski. 

Dotacje na zakup sadzonek drzew miododajnych otrzymały

Powiat Rawicki - 17.320 zł 

Gmina Jutrosin - 20.000 zł 

Gmina Pakosław - 17.100 zł 

Gmina Rawicz - 17.720 zł 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    mic

    Szkoda, że nie można wejść na artykuł "Uprawia pomidory na 23 hektarach. Gdybyście państwo potrzebowali profesjonalnej obsługi strony, to służę pomocą.

  • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    miodek

    Za komuny sadzono na polach drzewa i krzewy dla dzikich zwierząt z obopólną korzyścią i przyszli szamani czynić ziemie sobie poddaną niszcząc siedliska naturalne dla dzikich zwierząt godząc sią na ich zabijanie dla dobra człowieka .