Reklama

„Bitwa Regionów". Konkurs kulinarny dla KGW - można się jeszcze zgłosić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Miśkowiak

„Bitwa Regionów". Konkurs kulinarny dla KGW - można się jeszcze zgłosić - Zdjęcie główne

KGW Konary podczas tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego w Miejskiej Górce | foto Joanna Miśkowiak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo Jeszcze tylko kilka dni zostało na zgłoszenie się Kół Gospodyń Wiejskich do konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów". Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.

Konkurs kulinarny "Bitwa Regionów" jest organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Przeznaczony jest dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Aby wziąć w nim udział, należy do 31 maja 2022 roku przesłać, wyłącznie drogą elektroniczną wypełniony formularz zgłoszeniowy podpisany przez upoważnionego przedstawiciela KGW - przekazał Karol Juniory z ARiMR w Miejskiej Górce.

Dodał, że formularz stanowi załącznik do regulaminu konkursu i jest dostępny na portalu www.bitwaregionow.pl, na której znajdują się również wszystkie informacje dotyczące organizowanego wydarzenia.

Konkurs dla KGW "Bitwa Regionów". Co trzeba zrobić?

Poza przesłaniem formularza, organizatorzy oczekują od KGW wykonania pracy konkursowej - polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich 

Przez potrawy regionalne rozumie się potrawy związane z danym obszarem geograficznym, które wywodzą się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów - czytamy w regulaminie konkursu.

Jakie nagrody dla KGW w "Bitwie Regionów"?

Konkurs jest podzielony na 3 etapy. Zwycięzcy każdego z nich otrzymają nagrody - pieniężne oraz upominmi dodatkowe, przyznawane na każdym etapie.

Etap I

I miejsce - 1.000 zł 

II miejsce - 800 zł 

III miejsce - 500 zł 

Etap II 

I miejsce - 5.000 zł 

II miejsce - 3.500 zł 

III miejsce - 2.000 zł 

Etap III 

I miejsce - 25.000 zł oraz nagroda dodatkowa w formie wyjazdu dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których swoje stoisko będzie miał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

II miejsce - 15.000 zł

III miejsce - 10.000 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy